Punase pärmi riisi soovitatav annus

Punase pärmi riis on tuhandeid aastaid olnud Hiina toitumisallikaks ja ravimiks. See sisaldab statiinidega sarnaseid keemilisi komponente – tavaliselt määratud ravimite klassi, mida kasutatakse kõrgendatud kolesteroolitaseme raviks. Selle sarnasuse tõttu on see näidanud kolesterooli taseme langetamise olulist taset. Kliinilistest uuringutest lähtuvalt on kehtestatud mõned annustamisjuhised, kuid te ei tohiks seda täiendust kasutada ilma teie arsti järelevalve alla. Nagu ka ravimite puhul, võivad taimsed ravimid ohustada negatiivseid mõjusid, eriti sellist täiendust nagu sarnased koostisosad ja retseptiravimid.

Kriitilised uuringud, milles vaadeldakse punase pärmi riisi mõju kolesteroolile, on tavaliselt kasutanud annust 600 mg kaks kuni neli korda päevas maksimaalseks doosiks 2,4 g. Kuid enamikus kliinilistes uuringutes kasutatav lisand võeti turult tagasi, kuna see sarnanes retsepti statiinidega. Looduslikud toidulisandid ei pea vastama sama ranged eeskirjad kui retseptiravimid. See tähendab, et lisand ei pruugi sisaldada aktiivsete komponentide märgitud kogust. Mõnel juhul võib see olla vähem, muutes selle vähem tõhusaks või võib olla rohkem, muutes selle potentsiaalselt ohtlikuks. Punase pärmi riisitoodete kolesterooli sisaldust vähendava aine tegelik kogus võib märkimisväärselt erineda. Konsulteerige oma arsti või apteekriga, et saada juhiseid kvaliteetse toote leidmiseks.

Statiniinravimid võivad vähendada teie keha koensüümi Q10 taset, mis on südame ja lihase tervise seisukohast eluliselt oluline toitaine. See potentsiaalne puudus võib suurendada statiinravimite teatud kõrvaltoimeid, nagu lihasvalu, ja ohustada südame tervist. Seoses ravimite ja ravimtaimede sarnasusega võib punane pärmi riis põhjustada sama probleemi. Selle negatiivse mõju kompenseerimiseks on paljudel toodetel koensüüm Q10.

Pittsburghi meditsiinikeskuse ülikooli andmetel ei leitud kliinilistes uuringutes punase pärmi riisi olulisi kõrvaltoimeid. Kuna see sisaldab retsepti statiine sarnaseid aineid, võib see potentsiaalselt kahjustada sarnaseid kõrvaltoimeid, mõned neist on üsna märkimisväärsed. Nende hulka kuuluvad lihasvalu ja nõrkus, kõhuvalu, kõrvetised, liigesevalu, maksapõletik, pearinglus, perifeersete närvide kahjustus ja lihaskoe lagunemine, mis vallandab lihaskiud vereringesse, põhjustades neerupuudulikkust.

Ärge kasutage raseduse või rinnaga toitmise ajal. Kui teil on mingeid haigusseisundeid, mis mõjutavad teie maksa või neere, tuleb alati puhastada arstiga mis tahes täiendava ravimi kasutamist, kuna need organid, eriti häirega seisundis töötavatel inimestel, on eriti tundlikud teie tarbitavate ravimite ja ravimtaimede suhtes. Memorial Sloan Kettering Cancer Centre märgib tõsise hepatiidi all kannatava naise haigusjuhtumi aruannet pärast neljaks kuuks ravimite täiendamist. Samuti antakse aru mitmete punaste pärmikriisitoodete analüüsist, mis sisaldasid toksiini tsitriinikumi suure hulga koguseid.

Soovitatud annused

Koensüümi Q10 täiendus

Kõrvalmõjud

Muud kaalutlused