Mis on saflooriõli?

Safloor õli pärineb päevalilleseemne perekonnast pärit safloori taimest. Safloor õli on värvitu ja lõhnatu. Seda kasutatakse toiduvalmistamise, salatikastmete, värvi, kosmeetikavahendite, ravimite ja kaubanduslike toodete valmistamisel. Seda võib kasutada ka toidulisandina. Saflooriõli võib leida supermarketites ja tervisekauplustes.

Identifitseerimine

Safloor on iga-aastane taim, mis õitseb suvel. Seda saab kasvatada erinevates kliimas, kuid ei talu väga külma ilmaga. Safloori lilled on punased, oranžid või kollased ja näevad välja nagu harilikud. Safloori õitsengute kroonlehed kukuvad välja ja pakuvad seemneid, mida kasutatakse saflooriõli tootmiseks.

Ajalugu

Safflower on väga vana saak. See kasvab loomulikult Aafrikas, Aasias, Indias ja Vahemeres. Selle jäljed on leitud Egiptuse tekstiilidest ja haudadest alates 1600 B.C. Selle aja jooksul kasutati värvainete ja garnettide valmistamiseks värvifiltreid. Tänapäeval toodetakse seda 60 riigis.

Tüübid

On olemas kaks tüüpi saflooriõli: polüküllastumata ja monoküllastumata. Polüküllastumata saflooriõli sisaldab linoolseid rasvhappeid ja seda kasutatakse külmana. Sellel on kõrge toiteväärtus ja tuntud kui südame tervislik õli. Seda tuleks külmutada või säilitada jahedas kohas. Monoküllastumata saflooriõli sisaldab oleiinhappe rasvhappeid ja seda kasutatakse peamiselt toiduvalmistamiseks, kuna sellel on kõrge suitsetamispunkt. See ei ole nii tervislik kui polüküllastumata saflooriõli, kuid see on rohkem säiliv.

Kasu

Saflooriõli on palju kasu. See aitab eemaldada organismis liigne rasv, vähendada kolesterooli taset veres, tugevdada immuunsüsteemi, reguleerida menstruaaltsükli ning soodustada juuste kasvu ja tervet nahka. Saflora õli võib aidata ka diabeediga, kuna see eemaldab liigse keha rasva ja alandab veresuhkru taset. & Ldquo; Traditsioonilises hiina meditsiinis kasutatakse safiiri, et tugevdada verd, hajutada staasi, amenorröa (menstruatsiooni puudumine), valu ja traumaatilised vigastused. Seda kasutatakse ka elus loote “rahulikuks” ja loote katkestamiseks, mistõttu seda tuleb raseduse ajal kasutada ettevaatlikult. & Rdquo

Kõrvalmõjud

Saflooriõli väikesed kõrvaltoimed on kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine, pearinglus, isutus, peavalud. Saflooriõli tõsiste kõrvaltoimete hulka kuuluvad hüpertermia, düspnea (hingeldamine), valu rinnus, hüperlipemia (liigse vererohu häire) ja trombotsütopeenia (vere trombotsütide puudus). Safloori õli liigne kasutamine võib samuti aidata kaasa rasvumise, diabeedi ja südame-veresoonkonna haiguste tekkele.