Mis on kaaliumkromaadi kasutamine?

Kaaliumkromaat on anorgaaniline oksüdeerija. Suhteliselt ainulaadse profiiliga ühendina on kaaliumkromaadil mitmesuguseid kasutusalasid tööstuslikus ja teaduslikus kontekstis. Kuid toksilisuse tõttu peaksite piirama oma toimet kaaliumi kromaadile.

Kaaliumkromaadil on eriline helekollane värv, kuid mitte lõhna. See lõhnatu olemus muutub problemaatiliseks, kui olete selle kemikaali tõttu oma toksilisuse tõttu endasse avanud. Paljudel juhtudel ei pruugi te mõista, et olete kaaliumkromaat inhaleerinud. Peale selle võib selle kemikaali sissehingamine tekitada mitmeid riske. Kaaliumkromaat on samuti vees, kuid mitte alkohollahuses, ja on pulbri kujul.

Kaaliumkromaat naudib mitmesuguseid tööstuslikke kasutusviise. Tekstiilitööstuses kasutavad tootjad kaaliumkromaati tan naha värvimiseks ja värvimiseks mõeldud esemete ja kangaste jaoks. Teaduses kasutatakse näitajatena tihti kaaliumi kromaati, mis tähendab, et see võib tuvastada teatud elementide, näiteks rauda, ​​olemasolu, asukoha ja koguse. Lisaks nendele rakendustele toimib ka kaaliumkromaat oksüdeerijana nii tootmises kui ka teaduslikes katsetes.

Nagu ka teiste kromaatühendite puhul, võib selle kemikaali sissevõtt või sissehingamine teie tervisele kahjustada. Kaaliumkromaat on teadaolev kantserogeen ja võib põhjustada vähki. Veelgi enam, kaaliumkromaat on mürk ja suures koguses selle aine söömine võib sind tappa. Looduses võib kaaliumkromaat toimuda ainult Lõuna-Ameerikas Atacama kõrbes mõnes kauges piirkonnas. Kaaliumkromaat võib selle kemikaaliga kokkupuute tagajärjel põhjustada sünnidefekte.

Kaaliumkromaat on ka keskkonnale kahjulik. Kasutades mis tahes kohas mis tahes otstarbel, nõuab kaaliumkromaat efektiivset isoleerimist ja kõrvaldamist, et vältida lekkeid ja lekkeid keskkonda. Lisaks on kaaliumkromaadil võime intensiivsust intensiivistada, kui kemikaal sattuks põleva materjaliga kokkupuutesse.

Kirjeldus

Kaaliumkromaadi esmased kasutusalad

Terviseriskid

Keskkonnariskid