Mis on hingeldamise hingamise eesmärgil?

Hingeldatud huulte hingamine või PLB – hingamine läbi tihedalt surutud, hõõrunud huulte – on mõned kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse, kroonilise kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega (COPD), instinktiivne reaktsioon, sest see muudab hingamise lihtsamaks. Arstid ja hingamistektorid õpetavad oma patsientidele tehnikat, et leevendada hingeldust ja muuta treenimine sallivamaks.

Opening Airways

Te hingate, muutes kopsud väiksemaks, et õhk välja tõmmata. Kuid see lühendab teie kopsudes õhku. COPD-s on teie hingamisteed alati osaliselt takistatud, nii et iga väljahingamine halvendab õhu liigutamise raskust, mis muudab selle sisse hingamise palju raskemaks. See pikendab ka väljahingamist ja viib järgmise täieliku hinge ära. PLB eesmärk on luua tagasiulatuva surve hingamisteedesse, et neid lahti lahutada. Liikuv õhk võtab siis vähem tööd.

Kopsude mehaanika parandamine

Hõivatud hingamisteede hingamine parandab KOK-i patsientide hingamismehhanismi. Vastavalt 2007. aasta aruandele “Kardiopulmonaarse taastusravi ja ennetamise ajakirjas” vähendavad COPD hingamisteed järjest enam palju aastaid õhku kopsudesse. See tõstavad oma ribi maksimaalse sissehingamise suunas, hoidke õlgadel kõrgust ja diafragma allapoole. Deep breaths muutub peaaegu võimatuks ja hingamine muutub igavaks; PLB üks eesmärk on parandada väljahingamist. See leevendab pinget liiga pikkade rinnanäärmete lihaste ja mõnede hingamisteede puhul ning tagastab sissehingamise ja väljahingamise suhte tavalise 1: 2 suunas.

Õhu vahetamine

Tavapärase väljahingamise lõppedes jääb mõni vananenud õhk alati teie kopsudesse. Kuid COPD-s on see, et jääv õhu järelejäänud maht on tavalisest isegi suurem. Igasugune värske õhu hingus lahutatakse selles kasutatava õhu reservuaaris. Mida suurem on reservuaar, seda vähem efektiivne on teie õhuvahetus, sest PLB laiendab hingamisteid, saate hingata ja hingata rohkem värsket õhku. Hingeldatud hingamisteede hingamine suurendab õhuvahetuse efektiivsust ja suurendab taluvust.

Verevarustuse vahetus

Inhaleeritav õhk annab teie verdesse hapnikku teie kopsudesse. Samal ajal jätab süsinikdioksiid verd ja jõuab teie kopse hingata. KOK-i püütud õhu suur reservuaar kogub süsinikdioksiidi ja hapnikust välja. Värske õhk, mida saab sisse hingata, ei ole hapniku täiustamiseks piisav või piisav süsinikdioksiid lekib. Hingeldatud huulte hingamine aitab teie kopsudel vahetada vooggaase olulise tasakaalu säilitamiseks paremini hapnikku ja süsinikdioksiidi.

Õhupuudus

Hingamispuhe on tavaliselt suurim kaebus KOK-i põdevatele patsientidele. Clevelandi kliiniku arstide sõnul võib teie hingeldamatu hingamine olla teie kõige lihtsam hingelduse leevendaja. Lubades täieliku väljahingamise, aitab PLB teil vabastada end mõnest muust leegist lõhenenud õhust. Teie hingavad lihased, kaasa arvatud kael ja õlad, diafragma ja rinnakorv, saadavad teie ajule vähem tüve signaale, aidates vähem hingamisraskusi tunda. Koos parema hapniku ja süsinikdioksiidi tasemega töötavad kõik need tegurid PLB-s, et leevendada hingeldust.