Millised on lastel käitumise spittingud?

Sülitamine on agressiivne käitumine, mis õõnestab täiskasvanuorganisatsiooni ja ei tee midagi, mis aitaks teie lapsel oma eakaaslasi. Pidage meeles, et lapsed on vaesed probleemilahendajad. Põhjused hõlmavad pingutusi stressi, viha ekspressiooni, negatiivse tähelepanu pakkumise või kaitsevahendite käsitlemiseks. Olge rahulik olukorrale reageerides.

Enesekaitse

Mõnikord lasevad lapsed end kaitsta. Vastavalt lapse käitumise ekspert Dr Eisa Medhus, teie laps võib kasutada spitting, sest tal ei ole vaja suulisi oskusi, et kaitsta ennast tõhusamalt. Õpetage oma lapsel, kuidas jätta olukordi, mis viivad teda vihase vastu, selle asemel, et jääda olukorda ja suruda ennast kaugemale, kuni ta hakkab pettuma ja hakkab teistes pihta.

Tähelepanu otsivad käitumist

Kui teie laps vallutab negatiivse tähelepanu saamiseks, on parem ignoreerida käitumist probleemi peatamiseks. Negatiivne tähelepanuuuringute käitumine on efektiivne ainult siis, kui lapse vanus häirib, tugevdades käitumist, andes lapsele tähelepanu. Kui te ignoreerite teda, teie laps õpib väga kiiresti, et spillimine ei ole tõhus viis, kuidas tähelepanu juhtida. Järjepidevus on oluline. Isegi üks või kaks juhtumit, mis tugevdavad seda negatiivset käitumist, muudavad selle väga keeruliseks.

Viha väljendus

Kui teie laps on vihane ja tal pole häid probleemide lahendamise oskusi, siis ta lahutab selle viha väljendusena. Käsitledes seda probleemi, lubades oma lapsel ohutu keskkonna, kus oma viha väljendada ja kinnitada oma tundeid piiride hoidmisel. Proovige öelda: “Ma mõistan, et sa oled vihane, oleksin ka vihane, kui see juhtus minuga. Kuid sülitamine ei ole vastuvõetav käitumine ja me ei tegutse selles majas.”

Teiste käitumise kopeerimine

Teie laps kopeerib tõenäoliselt teiste laste käitumist, kui käitumine on alanud pärast seda, kui ta on uue sõbra või olukorraga kokku puutunud. Negatiivse käitumise ignoreerimine ja lapse kokkupuute vältimine või piiramine selle eakaaslasega on probleemide lahendamise strateegiad. Rääkige teise lapse vanemaga, et probleemi lahendamiseks koos töötada.