Miks kasvatab maisi sapipõie rünnakuid?

Mõnikord toidust tekitab sapipõie rünnak. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on keemilised toidulisandid ja säilitusained, piimatooted, munad, kodulinnud, sealiha, sibulad, pähklid, tsitrusviljad, gluteen ja mais. Kofeiin ja kõrge rasvasisaldusega toidud, suhkur ja kolesterool toovad kaasa ka sapipõie haiguse. Põiekahjustuste rünnakud võivad põhjustada ägedat valu ja nendega võivad kaasneda teised sümptomid, nagu iiveldus, puhitus ja gaas, eriti pärast söömist.

Gallbladder

Sapipõie on väike kõhupiirkonna vaskpoolne organ, mis asub maksa all. Selle esmane ülesanne on säilitada maksas toodetud sapi. Sapi – vedeliku, mis aitab rasvade seedimist – vabaneb sapipõie kahekümnendaltsalgust – peensoole ülemises osas. Toidule allergeenid võivad süvendada olemasolevat sapipõiehaigust. Põletikuline sapipõie on sageli toitumise kõrge tasemega loomne valk, rafineeritud süsivesikud ja vähene kiudaine. Kuid toiduallergeen, nagu mais, võib põhjustada ka rünnaku. Kui teie sooleseadmete rünnakute põhjuseks on mais, kõrvaldage see toidust.

Toiduallergia

Histamiini vabanemine vereringesse võib põhjustada liigset vedelikku, mis tavapäraselt seedetrakti abil toetab sapiteede kanaleid. See allergiline reaktsioon on keha immuunsüsteemi vastus toidule või ainele toidus, mida ekslikult peetakse kahjulikuks. Söödav allergeen, näiteks mais, võib põhjustada sapiteede paisumist, piirates sapipõie voolu sapipõies. Isegi väikeses koguses maisi või maisist valmistatud koostisosade söömine võib põhjustada allergilist reaktsiooni.

Salitsülaadid

Värske või konserveeritud suhkrumais, maisijahu, poppurg, maisijahu ja kogu teraviljast maisist või maisist valmistatud jahu sisaldab salitsülaate – paljudes puuviljades ja köögiviljades esinevad kemikaalid. Mõned inimesed on nende ainete suhtes tundlikud ja kogevad reaktsiooni pärast väikese koguse tarbimist. Te ei tohi sallida isegi salitsülaati sisaldavate toitude söömist, eriti kui söödate neid suures koguses. Clevelandi kliinik hoiatab, et salitsülaadi tundlikkuse sümptomid erinevad üksikisikute seas, kuid kõhuvalu on sageli sümptom.

Sapipõievalu

Sapipõletiku rünnaku valu võib olla mõõdukas kuni raske. Sageli tekib valu sagedasti paremal või õlaribaste all asuva rinnakorvi all. Mõnikord levib valu otse õlgadele või läbi selga. Sapipõletiku rütm võib esineda tõsise kõhuvalu ja sellega võib kaasneda iiveldus ja oksendamine. Valu võib sügavalt hingata süveneda. Sapipõletiku rünnaku sümptomid on samad, kas teil on sapikivid või mitte.