Mis juhtub, kui võtaksin oma süntroidiravimi liiga kaltsiumipillide lähedal?

Synthroid, mis on sünteetilise kilpnäärme hormooni levotüroksiini kaubamärgiks, on sageli ette nähtud kilpnäärme ravim. Paljud inimesed, kes seda ravimit võtavad, peavad võtma kaltsiumilisandit, et aidata neil ära hoida luukadusid. Synthroid’i ja kaltsiumi vahelise interaktsiooni tõttu on oluline, et hoolikalt jälgiksite oma arsti juhiseid selle kohta, millal ja kuidas võtta kilpnäärme ravimeid ja kaltsiumilisandit.

Synthroid juhised

Synthroid tuleb võtta tühja kõhuga, nii et arstid annaksid üldiselt juhised, et patsiendid võtaksid selle ravimi kohe pärast ärkamist. Pärast Synthroid’i võtmist ei tohi süüa ega juua vähemalt 30-60 minuti jooksul midagi muud kui vesi. Selle ravimi võtmisega igapäevase raviskeemi säilitamine aitab teie kilpnäärme ravimi taseme säilimist teie süsteemis püsida, mis on oluline tegur hästi arusaadavaks.

Kaltsium ja süntroidne koostoime

Vastavalt uuringule, mis on avaldatud “American Medical Associationi ajakirjas”, on kaltsiumi karbonaadil “tagasihoidlik, kuid märkimisväärne” toime teie keha võimele kilpnäärme hormooni ravimi imendumisele. Kui te võtate Synthroidi samaaegselt või mõne tunni jooksul pärast kaltsiumi lisamise võtmist, riskite vähendada hormoonravimi efektiivsust. Kaltsium seondub Synthroid’i imendumisega ja takistab või isegi takistab seda, muutes teie keha raskemaks ravimi võtmise.

Hüpotüreoidiga patsientide ohud

Sünteetiidi ja kaltsiumi võtmine kaltsiumi võtmisega samal ajal või liiga lähedale võib hüpotüreoidismiga patsiendile põhjustada probleeme, eriti kui kaltsiumi kasutamine on juhuslik või ebajärjekindel. Kui teie kaltsiumi sissevõtmise harjumused takistavad teie ravimi nõuetekohast imendumist, võib teil tekkida samad hüpotüreoidismisümptomid nagu väsimus, kõhukinnisus, naha kuivus ja kolesteroolisisalduse suurenemine, mis nõuab ravimi kasutamist kõigepealt. Vastupidine kaltsiumi kasutamine võib ka vereanalüüsi teha, muutes oma arstil keeruliseks oma tervise säilitamiseks vajaliku Synthroid’i annuse kindlaksmääramise.

Vähktõvega patsientide ohud

Synthroid ja kaltsiumi võtmine liiga lähedal või samal ajal võib avaldada potentsiaalselt ohtlikku mõju kilpnäärmevähi patsiendi ravile. Selliste patsientide jaoks määravad arstid tüüpiliselt kilpnäärme hormooni veidi kõrgemale kui tavalisel tasemel. Selline annus on ette nähtud patsiendi TSH või kilpnääret stimuleeriva hormooni pärssimiseks, et vältida mis tahes vähirakkude kasvu või kordumist. Kui teete muudatusi oma ravimites või täienda rutiini, mis mõjutavad Synthroid’i imendumist, võite soovimatult muuta oma terapeutilise annuse taset.

Kui lubate vähemalt 4 tunni jooksul süstimise ajal alla neelata ja teie kaltsiumipreparaadi võtmise aega, saate märkimisväärselt vähendada teie kilpnäärme ravimi efektiivsuse vähendamise riske. Hoidke oma arsti informeerituna kõigist muudatustest, mida teete oma igapäevase täiendava rutiiniga.

Soovitused süntroidi ja kaltsiumi võtmiseks