Millal on parim aega probiootikumide võtmiseks?

Probiootikumid on elavad mikroskoopilised organismid, mida mõnikord nimetatakse “sõbralikeks bakteriteks”, mis viiakse kehasse tervisele. Probiootikumid elavad seedetraktis ja arvatakse, et need soodustavad seedimist, ärritatud soole sündroomi sümptomeid, parandavad immuunsüsteemi funktsioone ja võitlevad muu hulgas ka kahjulike bakterite toime vastu. Kuna probiootikumid peavad olema elusad, et need oleksid tõhusad, peaksite maksimaalselt suurendama nende ellujäämise võimalust, söödama neid piisavas koguses ja õigel ajal.

Ajastus

Veebisaidi Enzyme Essentials sõnul tuleks probiootikume võtta enne magamaminekut ja hommikul. Nendel aegadel on seedesüsteemil vähe aktiivsust, mis tähendab, et mao pH on suhteliselt madal. Vähem happeline mao tähendab, et bakteritel on suurem tõenäosus seostuda soole seina ja õitseda. Kui te ei saa probiootikume nendel aegadel võtta, ei ole vaja muretseda. Ensüümi Essentials märgib, et probiootikumide võtmine vähem ideaalsel ajal on parem kui üldse mitte võtta.

Annustamine

Harvardi naiste tervisekeskus soovitab võtta mitu päeva nädalas üle 1 miljardi kuni 10 miljardi probiootikumide kolooniat moodustavate üksuste (üks kuni kaks kapslit). Probiootikume võib teatud tingimustel, näiteks pärmseente või sooleinfektsiooni täiendava ravi korral võtta teatud ajaks probiootikumide võtmiseks või ennetavate meetmete võtmiseks neid määramata ajaks. Enne probiootikumide või looduslike toidulisandite saamist peaksite siiski saama tervishoiuteenuse osutaja nõusoleku. Probiootikumid võivad olla ohtlikud inimestele, kes on allergilised selliste bakterite vastu nagu lactobacillus acidophilus, bifidobacterium või Streptococcus thermophilus.

Looduslikud allikad

Probiootikume võib saada mitmesuguste looduslike allikate kaudu, tavaliselt fermenteeritud, pastatoorimata toiduga. Probiootikumide loodusliku võimsuse suurendamiseks oma dieedil sööge suures koguses miso, tempeh, hapukapsaid, kimchi ja jogurti “elus ja aktiivse kultuuri” etiketti. Probiootikume saate ka suure hulga koguses, kasutades keefirit, kreemjat, kerget kääritatud piimajooki. Enamik neist toitudest on saadaval tervisekaupade kauplustes ja mõnedes peamistes toidukauplustes.

Hooldus

Pea meeles, et selleks, et olla efektiivsed, peavad probiootikumid olema elusad, kui neid tarbitakse. Probiootiliste toidulisandite võtmisel hoolitseme nende eest kaitsmise eest kuumusest, niiskusest ja õhust ning vajadusel külmkapis.