Mida sügavused võivad sukeldujad sukelduda ohutult?

Akvarell käik võimaldab inimestel hingata vee all läbi õhu paagiga kinnitatud huuliku. Selle tulemusena annab see sukeldujatele võimaluse sügav sukelduda vette, ilma et oleks vaja kohe õhku tagasi tulla. Allvee hingamine võimaldab inimestel veealuseid uuringuid lihtsamaks muuta, kuid see ei tee piiranguid. Erinevad tegurid, kaasa arvatud teie poolt kasutatavate aknaluugide liik, määravad, kui sügavalt saate sukelduda.

Meelelahutus sügavuspiirangud

Algajatele ei tohi lasta sukelduda sügavamalt kui umbes 60 jalga, kuni nad saavad rohkem kogemusi, kuid see ei tähenda, et nad on sunnitud taluma igavaid sukeldumisi. Vesi kipub olema soojem ja värvid kipuvad olema 40-suu vahetus läheduses elavamad. Nüüd, kui teil on nõuetekohane väljaõpe ja kogemused, on teie sukeldumispiirang umbes 130 jalga, kui olete lõbusõidulaevur, vastavalt sukeldumishuvide professionaalsele liidule. Briti Sub-Aqua Club laiendab seda piiri 165 jalga.

Sügavamat sukeldumist ohustavad

Meelelahutuslikel sukeldumängudel, kes minevad oma sukeldumissügavuse piiridesse, on oht hingata liiga palju süsinikdioksiidi, mis võib hingamisaparaadis tekkida. Briti Sub-Aqua Klubi sõnul võib toksiline toitlustamine liiga pikk olla surmav. Veel üks suur oht sukeldujatele, kes lähevad kaugemale soovitatud sügavusest, on lämmastikokontroll. See tekitab alkoholimürgist sarnase teadvuse olukorra, mis võib viia sukelduja segadusse ja raskendada aja ja sügavuse jälgimist ning teha muid olulisi otsuseid.

Spetsiaalsed koti sügavused

Divers, kes on kasutanud spetsiaalseid aknavarustusega seadmeid, suudavad ületada süvamerepüügi probleeme, nagu hapniku toksilisus ja lämmastikokontsentratsioon. Gaaside, nagu heelium ja hapnik, kombineeritud hingamine vähendab lämmastikoksiiskide ohtu ja kasutades seadmeid, mida nimetatakse suletud ahelate rebreatherideks, võimaldab sukeldujatel umbes 700 jalga alla minna. Teine tüüpi ülikond, mida nimetatakse atmosfääri sukeldumiseks ülikondiks või ülikondlikuks ülikondiks, on nagu väike allveelaev, mida üks sukelduja kannab. See võimaldab kaubanduslikel sukeldujatel minna nii kaugele kui 1000 jalga.

Ohutusnõuanded

Konsulteerige oma arstiga enne, kui võtate sukeldumiskursuse või püüate suure sügavusega sukelduda. Lisaks ei tohi kunagi sukelduda ise või minna sukelduma, mis paneb sind ebamugavalt tundma. Aluvõttev paanika võib suurendada teie täiendavate tüsistuste ohtu, seega proovige lõõgastuda ja abi saada sukeldumispartnerilt, kui hakkate muretsema. Lõpuks vaadake oma püügivahendit, et veenduda, et see on ohutu enne sukeldumist, planeerige alati sukeldumist ette ja järgige täpselt plaani, kui olete vees.