Cayenne pipar kaalulangus juua

Kayenne pipra kaalulangusjook on osa Master Cleanse’i dieedist, mis on detox-dieet. Kuigi mõned tõendid on olemas, et kaalutõrjes kasutada kajenni piparit, on vaja rohkem teaduslikke tõendeid, et soovitada nii jooki kui ka toidulisandi põhitäitja kaalulangus. Enne joogi kasutamist pidage nõu arstiga, et tagada, et see oleks teile ohutu.

Cayenne Pepper Drink ja Master Cleanse Diet

Cayenne pipar juua, mida mõnikord kasutatakse kaalulangus, pärineb Master Cleanse’i dieedist, kus soovitatakse joobes 6-12 klaasi iga päev segades kaneenipirni, vahtrasiirupi ja sidrunimahla vees koos jootmisega 4 tassi soolase veega igal hommikul ja Kõhulahtistav tee igal õhtul vähemalt 10 päeva. Kuigi selle väga madala kalorsusega dieedi ja lahtistide kombinatsioon praktiliselt tagab teile kaalu, jääb enamasti veemass ja mõned lihased, mistõttu kaalulangus ei ole tõenäoliselt püsiv.

Cayenne pipar ja kaalulangus

Teil võib olla parem juua rohelist teed ja lisada kaneel oma toidule kui joomine mõnda ebameeldivat juua, mis sisaldab kayenne. Briti ajakirjas British Journal of Nutrition avaldatud klassikaline uuring näitas, et punase pipra lisamine suure süsivesikute söömisele aitas muuta sööki suurema rasvasusega kui see tegelikult oli ja suurendas natuke rasvade ainevahetust ja rasvade põletamist, kui lisada suure rasvasisaldusega sööki. Uurimisrühm oli väga väike, seega on tulemuste kinnitamiseks vaja rohkem uuringuid, kuid teoreetiliselt võib kajenne kaalulangus veidi aidata. 2009. aastal Clinical Nutrition’is avaldatud teises uuringus leiti, et rohelisest teest ja Cayenne paprikast pärit kapsaitsiiniga leiduva aine segu aitas inimestel alandatud kalorsusega dieeti tunda vähem näljane. Isegi kui Cayenne’i pipar ei aita kaalulangust suurendada, võib see aidata parandada keha koostist. 2009. aastal The American Journal of Clinical Nutrition avaldatud uuringust leiti, et Cayenne’i pipar võib aidata vähendada kõhuõõne rasva rohkem kui platseebo, isegi kui see ei suurenda kehakaalu langust.

Võimalikud tervisealased kaalutlused

Kuigi jook ise ei ole vajalik kahjulik, on Master Cleanse Diet kaloreid väga väike, kusjuures umbes 650 kalorit päevas. Mehed võivad alla 1,200 kalorit päevas naistele või 1800 kalorit päevas meeste jaoks aeglustada oma ainevahetust, aeglustades kehakaalu langust ja langetades kehakaalu tõenäolisemalt, kui te regulaarselt sööte tagasi. See dieet võib samuti halvendada neeru- või südamehaigusi ning põhjustada võimalikke kõrvaltoimeid, sh immuunsuse vähenemist, toitainete puudulikkust, ärritatavust, väsimust, oksendamist ja iiveldust. Drugs.com sõnul on segiajamine kapsaitsiini ja vähi vahelise seosega, Mõned uuringud näitavad, et see võib suurendada riski, samas kui teised näitavad potentsiaalset vähenenud riski. Mõnedel inimestel tekib suur kapsaitsiini tarbimisel kõhulahtisus või maoärritus. Cayenne pipar võib interakteeruda teatud ravimitega, sealhulgas maohappe, AKE inhibiitorite, aspiriini, diabeedi ravimite ja vere vedeldavate ainete vähendamiseks. Kui olete allergiline banaanide, avokaado, kiivide, kastanide või lateksi suhtes, võib teil olla ka kahenaviiri allergia.

Tervislikum viis kehakaalu langetamiseks

Kuigi teie vähese kaneeniga söömine võib veidi suurendada kaalulangus, kaotada märkimisväärne osa kehakaalust, peate järgima tasakaalustatud kalorsusega dieeti. Iga kaal kilogrammi kohta nädala jooksul on vaja luua iga päev 500 kalorivahetuse puudujääk, kas süüa vähem, kasutab rohkem või mõlema kombinatsiooni abil. Iga toidukorra puhul sisaldab valku ja kiudaineid söögikordade täitmist. Kontsentreerige peamiselt tervisliku toiduga, nagu köögiviljad, puuviljad, terveid teraviljasegu ja lahja valguallikaid, süüa ning süüa vähem toitu, mis on valmistatud rafineeritud teradest või palju suhkrut või rasva, sest need ei pruugi küll täita, vaid pakuvad palju kaloreid . Püüdke saavutada vähemalt 300 minutit mõõduka intensiivse aeroobse aktiivsuse ja osaleda vähemalt kahes tugevusreeningus nädalas kaalulanguse suurendamiseks, vähendades samas lihaskaotust.