Anesusvili

See on mõeldud immuunsüsteemi tõukamiseks ja haiguse ärahoidmiseks, on wheatgrass paljudel terviseteadlikel menüüdel. Kuigi mõned nisupähklite tervenemisomadustega seotud väited puuduvad teaduslikust toetusest, pakub see toit kogu toitainete ja fütokeemiliste ainete rohkust, mis aitab teil püsida tervena. Terve rauasisalduse tõttu võib rauapuuduse aneemia ravis olla nisupähkel.

Kirjeldus

Aneemia tekib, kui teie kehal on punaste vereliblede vähesus, mistõttu on raske hapniku tõhusat transportimist. Kuigi on olemas mitmeid aneemia vorme, on kõige sagedasem rauapuuduse aneemia, mis esineb siis, kui teie kehal puudub piisav rauakauplus, selgitab PubMed Health. Seda tüüpi aneemia võib tuleneda toidus ebapiisavast raua kogusest, raskete menstruatsiooniperioodide, mõnede ravimite, teatud vähkide või raua vajaduste tõttu raseduse või rinnaga toitmise tõttu. Sümptomiteks on nõrkus, keskendumisprobleemid, peavalud, raskustunne, peapööritus, kahvatu nahatoon, rabedad küüned või hingeldus.

Kasu

Wheatgrass on looduslik rauaallikas, mistõttu võib see olla abiks, kui suurendada raua kogust aneemia raviks. Iga 100 g serveeritud nisutrassi mahl annab 0,61 mg rauda, ​​mis on umbes 8 protsenti enamiku meeste igapäevasest vajadusest ja enamiku naiste puhul 3 protsenti. Kuigi need protsendid on suhteliselt madalad, joovad suurema koguse nisupähkli mahla toidust rohkem rauda. Kui olete taimetoitlane või allergiline kõrge raua loomset toitu nagu karbid või punane liha, võib wheatgrass olla kasulik alternatiiv.

Kaalutlused

Wheatgrass sisaldab nonheme rauda, ​​rauda, ​​mis on leitud ainult taimetoitudes. Nagu selgitab toidulisandite büroo, mitteheemaline raua ei imendu nii tõhusalt kui heme rauda lihas ja muudes loomsetes toodetes ning see võib olla rauapuuduse aneemia ravis vähem tõhus. Selleks, et suurendada raua imendumist nisupulgast, tarbige seda toitu C-vitamiini allikaga – nagu apelsinid või maasikad – või heme-rauda sisaldava toidu, näiteks karpide või punase lihaga. Lisaks sellele võivad kaunite ja terade tee ja fütaanide tanniinid segada mitteheime raua imendumist, nii et vältige nende toitude söömist samal ajal, kui te tarbite nisupähklit.

Hoiatus

Ainult nisuraua saamine võib olla ebapiisav, et teie igapäevaseid raua vajadusi rahuldada, eriti kui teie aneemia tuleneb sellest tulenevast tervislikust seisundist nagu vähk või Crohni tõbi. Lisaks sellele võib wheatgrass põhjustada kahjulikke sümptomeid, kui teil on tsöliaakia, nisu talumatus või allergia rohtudele. Kui teil on aneemia sümptomeid, konsulteerige oma arstiga enne, kui proovite ravida teie seisundit rukkivahega või teiste toitumisvajadustega.