Soovituslik l-arginiini milligramm

Aminohape L-arginiin täidab mitmeid olulisi funktsioone inimese kehas. Arginiin toimib eluliste valkude konstrueerimise seisukohast kriitilise tähtsusega lämmastikoksiidi lähteainena, mis laiendab veresooni ja parandab vereringet. Tervishoiuteenuse osutajad võivad soovitada ka arginiini kui naturopaatilist sekkumist paljude haiguste ja seisundite raviks. L-arginiini doosid varieeruvad sõltuvalt inimese individuaalsetest vajadustest. Mõned kaubamärgid hõlmavad ka erinevaid L-arginiini koguseid, võimalusel koos mitmesuguste muude koostisosadega. Konsulteerige koostisosade loeteludega ja võtke lisateabe saamiseks oma tervishoiuteenuse osutaja nõu.

Marylandi Meditsiinikeskuse ülikool märgib, et tavaliselt võtavad inimesed täiendava lüsiini annustes 2 kuni 8 grammi päevas või 2000 kuni 8000 milligrammi. Üldiselt on uuringutes kasutatud annuseid vahemikus 500 kuni 16 000 milligrammi L-arginiini päevas kuni kuus kuud korraga. Iga haiguse kõige ohutuma ja efektiivse annuse määramiseks on vaja rohkem uuringuid.

Südame paispuudulikkus on tõsine probleem, mis on seotud vedeliku kogunemisega kardiovaskulaarsüsteemis. Riiklikud tervishoiuasutused soovitavad iga päev päevas annustada 600 kuni 20 000 mg L-arginiini, et leevendada südame paispuudulikkuse sümptomeid. Ideaaljuhul peaksid patsiendid jagama seda annust kolme päevaannusena või vastavalt tervishoiutöötaja soovitusele.

L-arginiini lisandid võivad vähendada koronaararterite haiguse või stenokardiaga seotud valu rinnus. Riiklikud tervishoiuasutused soovitavad stenokardiaga patsiendil päevas 900 kuni 1800 milligrammi L-arginiini, jagades oma sissevõtmise kolm päevaannust 300 kuni 600 milligrammi. Kliinilistes uuringutes on stenokardiaga inimesed kasutanud seda annust ohutult kuni ühe kuu jooksul.

L-arginiini sisaldav toidulisand võib aidata ravida erektsioonihäireid, laiendades veresooni ja parandades genitaalide verevoolu. Märkides, et väiksemad annused tunduvad olevat ebaefektiivsed, soovitab Riiklikud Tervishoiuinstituudid orgaanilise erektiilse düsfunktsiooni raviks ööpäevast annust 5000 milligrammi.

Üldiselt ei sobi L-arginiini täiendused alla 18-aastastele inimestele. Kuid riiklikud tervishoiuasutused tunnistavad L-arginiini võime ennetada põletikku enneaegsete vastsündinute seedetraktist. Pediaatrite juhiste kohaselt võivad lapsevanemad täiskasvanuks lisada 261 mg L-arginiini iga päev.

Üldised annustamisjuhised

Südamepuudulikkuse

Angina pectoris

Erektiilne düsfunktsioon

Kasutamine imikutel