Parimad võimalused lõhefileede küpsetamiseks grillides

Lõhe annab grillimise paremaks kui teie kohalikus supermarketis saadaval olev kala. Tänu suhteliselt kõrge rasvasisaldusele annab lõhe grillimisele sarnaselt veiseliha, arendades väljastpoolt suitsuvõre, samal ajal pitseerides selle niiskusesisaldusega. Erinevalt leaner-valge kala nõodest ei vaja lõhe palju kodusadu, et vältida grilli restruktureerimist. Pärast mõnda parimat praktikat kõrvaldab see mure kogu.

Ära karda õli

Igal grillitud lõhe retseptil on kasu sellest, et enne õli soojendamist kasutab oliiviõlist otse kala ja grilli riiulid. Tehke seda, kui valmistate oma filee vastavalt oma retseptile, kuid alles siis, kui olete kala maitsestanud. Mitte ainult ei aita õli kleepumist takistada, see lisab maitse ja lõhna. Kasutage kerge oliiviõli, mitte kallist ekstra neitsioliiviõli. Sellel eesmärgil teenib kerge oliiviõli, lisamata oma toidule palju rasva ega lõhe maitset ülekaaluks.

Nahale või mitte nahale?

Otsus selle kohta, kas lõhe valmistatakse selle nahal, määrab sageli teie publiku maitse, kuid on ka praktilisi kaalutlusi. Kui eemaldate naha, peate mõlemal küljel lõhe grillima põletamise vältimiseks. Kõigepealt grillige lõhepind – ümardatud küljelt allapoole ja seejärel lõhe lõpeb. Asetage filee diagonaalselt üle restide ja pöörake vastupidise diagonaaliga, et peal grillimaanteid luua. Keskmise kuumuse korral laske keskmisel tasemel mõlemal küljel kokku kolm minutit. Lisage või lahutage ligikaudu 30 sekundit küljes keskmise haruldase või keskmise sügavusega.

Pöörake oma grill ahju sisse

Lõhe grillimine selle nahal võimaldab sul fillet naha külge lõpuni jõuda, mille tulemuseks on krõbedad põhjad ja niisked pealispinnad. Küpsetada keskmiselt kõrge kuumusega kaks minutit, kuni filiaali põhi on üsna kindel. Vähendage soojust keskmise tasemeni, sulgege grilli kaane ja laske lõhe röstitud, kaetud, kuni filee ülemine osa on vaevalt läbipaistmatu – või umbes viis minutit. Fillide eemaldamiseks grillist kasutage metall-kala spaatlit. Lamba kohvimasina hooldamiseks asetage spaatri serv veidi üle naha. Liha saab kergesti eraldada ja saate nautida selle ideaalse otsa ilma nahata.

Oil Alternative

Et eemaldada oma toiduvalmistamise käigus täiendav rasv, kaitske oma filee grilli otseses leegis alumiiniumfooliumikotiga. Foolium lükkab soojust välja, kuid on piisavalt õhuke, et see võimaldab mõnda pingutusmõju. Filli asetatakse naha külge allapoole, nii et fooliumi ruudud oleksid piisavalt suured, nii et iga file võib olla lahti pakitud. Jäta kotikest lahti ülaosas. Kui soovite veidi rohkem maitset, lisage oma kotti purustatud küüslauguküünt ja värsket tilli viigimarju või kõikidelt maitsetaimedelt, mis sulle sobivad. Grillige oma kotid keskmiselt kõrge kuumusega kolm minutit ja seejärel vähendage soojust keskmise tasemeni. Koorige lõhe umbes viie minutiga keskmise kallaku jaoks.