Parimad viisid, kuidas gratsida

Kiirkäik otsese kuumuse ja aeglase tahtliku suitsetamise kohta koduses grillis on kaks parimat, kõige maitsvamat meetodit, mis on mõeldud gratsimiseks. Üks meetod tugineb õlle ja sibulaga leotamisel ja toiduvalmistamisel elavale süsinikule, kui soovitakse, maitseainete infusiooni jaoks. Teine nõuab piisavalt aega aeglase toiduvalmistamise ja maitset lõhkuvate lehtpuu suitsu kasutamise jaoks.

Marinaadi eel-grillimine

Üks kõige traditsioonilisemaid ja maitsekamaid bratside valmistamise viise algab enne grilli lüüa. Bratsid võtavad õrnalt maitsed – ja omakorda ekstra mahlakad – kui marineeritud öösel õlle ja viilutatud sibul. Kasutage suurt plastist kaussi, mis on täis õlut, et kõik pruunid täielikult katta. Segatakse ühe väikese sibulaga, viilutatakse 1/4 tollise paksusega ringidesse, pitseeritakse kauss ja külmutatakse segu üleöö või vähemalt neli tundi enne grillimist. Marineeritud küüslaugu, sojakastme või muude vürtside lisamine loob veelgi rohkem ainulaadseid maitse toone.

Otsene grillimismeetod

Kõige kiirem ja traditsioonilisem bratsi grillimise meetod hõlmab grilli seadistamist otsekütte küpsetamiseks. Süsi-grilliga tähendab see, et see katab ligikaudu kaks kolmandikku aktiivsüsi koos valgustatud sütikutega ja jätab teise kolmanda kivisüttmata. Sa küpseta küpsetatud küpsetusruumi osa otse valgustatud sütikest, pöörates lingid iga minuti järel, kuni kullast pruun kõik küljed. Söögivalmistatud tsooni kohal asuv toiduvalmistusruum on ohutuspiirkond, kus te küpsetate suhkrumahtu kuumalt, samal ajal kui teised viivad grillimisele. Otsene grillimine pruunid gaasi grill tähendab valgustus kõik põletid, kohandades keskmise kuumuse ja ette valmistada lingid küpsetusplaadi otse üle leegid. Mõlemat tüüpi grillis küpseta pruunid enne serveerimist sisetemperatuurini vähemalt 160 Fahrenheiti kraadi.

Suitsetamise meetod

See meetod on kõige atraktiivsem bratsi grillimise viis, kuid nõuab kõige rohkem planeerimist ja aega. Suitsetamine sobib kõige paremini barrel-tüüpi puusüsi grillidega, mille kooreküttekastmed või väikeste süsiülekandega grillid on ehitatud kivisüsi resti ühel küljel. Süsi tulekahjud ei tohiks kunagi olla suuremad kui viis või kuus käputäis süsi ühel ajal, kus sisemine grilli temperatuur pole kunagi suurem kui umbes 250 kraadi Fahrenheiti kohta. Suitsetamiseks mõeldud brats vajab kogu toiduvalmistamisprotsessi jooksul suletud grillkatet ja sageli umbes neli või viis tundi toiduvalmistamise aega sõltuvalt välistemperatuurist ja pruuniste kogusest ja suurusest. Lisage iga tunni jooksul kuumuse taseme säilitamiseks tuhandeid värsket söetäidist ja looge iga päev 30 minuti järel käputäis või kaks veega leotatud lehtpuu kiipe. Kuivad kiibid toodavad suitsu, mis lõhnab lõhna.

Puusüsi vs gaas

Arutelu selle üle, milline grillimismeetod on parem – puusüsi või gaas, sõltub kasutaja soovidest. Propaan või maagaasi grillid sütuvad kiiresti – sageli ühe nupuvajutusega – ja hoiavad veelgi ühtlasemat temperatuuri, mida reguleerivad kergesti juhitavad nupud ja mõõdikud. Kui otsite vahendit, mis võimaldab kontidel pika päeva kergelt grillida, siis on gaas grilliks teie valitud relv. Söeküttega grillid vajavad söeküttel valgust – mis kestab umbes 20 minutit -, et kaane ja ventilatsiooniavad kohanduksid teatud temperatuuride saavutamiseks. Seepärast on tuulekiiruse ja välistemperatuuril suurem mõju süsi grillimisele kui gaasi grillimine. Kuid grillipuristid eelistavad sageli söekalme selle julgema, suitsuse maitse tõttu.