Kas pushups teevad käte ja rinna suuremaks?

Pushup on kõige ülekaalulisemad ja populaarsemad kehaehituse harjutused ülemise keha jaoks. Pushups töötavad rindkere rinnakorvide suurtel lihastel ja tagumise õlavarre triceps brachii. Lisaks töötavad pushups teie eesmised deltoidid või eesmised õlalihased. Pushuppe võib kasutada arvukate tervisliku seisundi väljaarendamiseks, sealhulgas tugevuse, jõu, lihaspinge ja lihase suuruse järgi.

Sinu lihaste suurendamine

Teie lihaste suurendamine on protsess, mida nimetatakse hüpertroofiaks. Hüpertroofia kirjeldab, kuidas lihase valgud, mida nimetatakse aktiiniks ja müosiiniks, reageerivad füüsilisele koormusele. Hüpertroofia võib esineda ainult siis, kui teie lihastesse on rakendatud piisavalt koolitusstiimuleid ja te tarbite piisavalt õigeid toiduaineid, et varustada kõiki vajalikke lihaseid tekitavaid toitaineid. Kui teie dieet sisaldab piisavat energiat ja valku ning teil on piisavalt harjutust, võivad pushups põhjustada rindkere, eesmise õlavarre ja tagumise õlavarre olulist hüpertroofiat.

Hüpertroofia koolitus

Hüpertroofia tekib siis, kui proovite oma lihaseid teha rohkem tööd kui nendega harjutatakse. Eksperdid nagu Tudor Bompa, “Tõsine tugevus” autor ja Robert Kennedy, “Kulturismi entsüklopeedia autor”, nõustuvad, et hüpertroofia saavutamiseks peate tegema oma valitud harjutustega mitu komplekti 8-12 kordust. See võib tähendada seda, et kui olete saanud regulaarselt vajutades, on teil vaja leida viise selle ülesande täitmiseks keerukamaks muutmiseks. Tänu rohkem kui 12 kordustugevusele, suurendab teie lihasjõudu, ei tee see teie lihaseid suuremaks.

Nõuetekohane Pushup Performance

Parimate tulemuste saamiseks oma pingutuskoolitusest peaksite püüdma täita oma tõukefunktsioone õiges vormis. Asetage oma käed põrandale poole võrra, laiendades õla laiuseid, nii et sõrmed juhtuvad otse ette. Kui su käed sirged, kõndige jalad tagasi, kuni teie konksud, puusad ja õlad on joondatud. Hoidke oma kaela pikka aega ja sinu lõug suletakse. Pange oma kõhu lihased kokku, et aidata oma selgrool stabiliseerida. Inhaleeri ja painutage oma käed, et langetada rindkere ühe tolli põrandani. Väljatõmme ja tõmmake seljatoe pikkust tagasi. Veenduge, et teie alaselja ei lõpe harjutuse ajal.

Pushupide tegemine raskemaks

Kui saate teha rohkem kui 12 kordust, peaksite otsima viise, kuidas muuta pushupsid nõudlikumaks. Üks võimalus seda teha on jalgade tõstmine. Püsti tõstes oma jalgu, pannes need pingile või sammale, paneb teie käsivartele rohkem koormust. Teine võimalus hüpoprofiumi efektiivsemaks muutmiseks on käeshoitavate telliste abil või spetsiaalselt välja töötatud käepidemete abil. See suurendab teie õlaliiges võimalikku liikumisulatust ja suurendab nõudmist rindkere lihastele. Ka kaalutud vesti või seljapoti selga kandmisel saate teha ka käepidet. Võite järk-järgult suurendada oma vesti või paki kaalu, et teha pushups palju keerulisemaks. Alustage umbes 10 protsendiga oma kehamassist ja sealt edasi.

Suurenenud hüpertroofia väljaarendamine

Nii efektiivselt, kui pushups on mõeldud ülemise keha hüpertroofia tekitamiseks, kasutavad enamus kulturistid mitmesuguseid harjutusi, nagu pinkprussid, hanede kärbsed ja dips, et oma rindkere lihaseid täielikult arendada. Kulturistid usuvad, et maksimaalse hüpertroofia saavutamiseks on vaja kasutada mitmeid harjutusi. Kui olete õppetunde ja teostab seda harjutust nii keeruliseks kui võimalik, siis on teil kasu suuremate ja arenenud harjutustest, et edendada suuremat lihaste hüpertroofiat.