Mooniseemne kastete söömise mõjud

Mooniseemnete salat kastmine tekitab tarbijatele kaks peamist muret. Esiteks sisaldab see rasvu ja suhkruid. Sõltuvalt teie terviseprobleemidest peate võib-olla tähelepanelikult jälgima nende tarbimist. Teiseks sisaldab toiduvalmistamisel kasutatavaid mooniseemneid ja lõhna- ja maitseaineid opiaate, kemikaale, millest teatud ravimid on saadud.

Poppyseedi kaste sisaldab küllastunud rasvhappeid – 2 grammi 2-supilusikatäie kohta. American Heart Association hoiatab, et küllastunud rasvade tarbimine tõstab teie vere kolesteroolitaset. Selliste liiga kõrgete tasemete tõstmine suurendab südamehaiguste ja insuldi ohtu. AHA soovitab, et kuni 7 protsenti oma igapäevasest kalorikogusest pärineksid küllastunud rasvadest. Poppyseedi kaste sisaldab 308 milligrammi naatriumi – ligikaudu viiendikku soovitatud päevalimiidist ja 8 grammi suhkrut, mis aitab kaasa kehakaalu suurenemisele.

Vaatamata oma puudustele on poppyseedi kaste mõnevõrra positiivne mõju teie kehale. See pakub märkimisväärses koguses vitamiini K – toitaineid, mille puhul teie organism vajab verehüüve ja säilitab terve luukoe. Kastmes pakutakse ka küllastumata rasva, 8,4 grammi kohta portsjoni kohta. Need tervislikud rasvad parandavad teie vere kolesteroolitaset ja kaitsevad südamehaiguste vastu. Nad on samuti rikkad energiaallikad, et küttaks teie aktiivset elustiili.

Toidu tootmises kasutatav mooniseemned pärinevad samast taimest, millest pärinevad opiaadisaadused nagu kodeiin, morfiin ja heroiin: Papaver somniferum. Kui te tarbite mooniseemneteid, kasutate te väheses koguses opiaate. Ühe supilusikatäis mooniseemneid selles ei piisa mürgistuse tekitamiseks.

Kui teie udusuuringus järgnevate kahe kuni viie päeva jooksul läbi viiakse uimastiproovile ilmnemisel, võib teie ühekordse aparaadi serveerimisel 1/14 supilusikatäit munkiseemne olla piisav. Barbara Mikkelson tsiteerib neli juhtumit, kus inimesed kaotasid töökoha või tööpakkumisi, kuna nende toidust mooniseemned mõjutasid nende narkootikumide sõeluuringuid. Mikkelson teatab, et mõned agentuurid vajavad praegu mooniseemnetega seotud valepositiivide kõrvaldamiseks kõrgemaid opiaate. Sellegipoolest on teie kindel ennustus, et teie toidus peaks olema mooniseemneid vähemalt kaks päeva enne regulaarse uimastitesti läbimist või täielikult loobuda, kui teie tööandja paneks teid juhusliku uimastite kontrollimisele.

Puudused

Kasu

Oopiumi mürgistus

Uimastite testid