Mis on bambusest leiva tee?

Tees on juba pikka aega kasutatud ravimeetodite saamiseks haigeteks, valu leevendamiseks või lihtsalt üldise tervise parandamiseks. 21. sajandil on sellised teed nagu bambusest lehtede tee osa mitme miljardi dollari toidulisandite tööstusest. Bambusest teeja pooldajad väidavad, et sellel on mitmeid tervisega seotud eeliseid, kuid nende väidete kliiniline testimine on alates 2011. aastast vastuoluline ja ebatäielik. Nagu alati, konsulteerige arstiga enne mis tahes toidulisandi või ravimirežiimi võtmist.

Bambusest tee põhitõed

Bambuse tee ei ole “tõeline tee”, kuna see ei ole valmistatud Camellia sinensis taime lehtedest. Selle asemel on see taimne tee, mis tähendab, et see on valmistatud midagi muud. Muu kui taimede liigid, on bambusest lehtede valmistamise protsess sama kui tõelistele teedele. Valisid lehti, kuivataksid, seejärel kuivatati lehed keema veega, et leostada nende sisu pruuliks.

Ränidioksiid

Bambusest lehtede tee on rikas ränidioksiidiga, mis on oluline luu ja muude jäikade kudede tervise seisukohast. Toetajad väidavad, et see võib parandada luude tervist, tugevdada juukseid ja küüneid, parandada hamba tervist ja muuta nahk elastseks ja tervislikumaks. Kuigi on tõestatud, et bambusest lehtede tegu sisaldab ränidioksiidi ja see ränidioksiid seda teeb, ei ole kliinilist uuringut täpseid punkte kinnitanud, et tõestada, et bambusest lehtede tee on sellist kasu – või milline on bambusest lehtede tee annus vajalik.

Kiudaine

Tüüpiline tass bambusest lehtedest sisaldab 1 g toiduvärvi. Dieetkiud aitab teie keha looduslikke puhastusvahendeid. See võib aidata kaasa seedetrakti tervisele, samuti aitab teie keha teie kahjuliku LDL-kolesterooli vereringet puhastada.

Mikrotoitained

Nagu teised taimeteed, võivad bambusest lehtedest valmistatud mikroelemendid mõjutada mõnda teie kehasüsteemi. Polüfenoolid võivad vähendada vabade radikaalide raku kahjustusi ja võivad vananemist aeglustada. Katehhiin segab toidurasvade töötlemist, mis võib aidata teil kaalust alla võtta ja vähendada kolesterooli tootmist. Dr Robert Stephen Pratt teatas oma raamatus “The Superfoods Rx”, et enamikul teedel on mõlemad kõrged tasemed. Bambusest lehtede teerajajad väidavad, et see sisaldab mõlemaid, mis on sarnased rohelise tee omadustega, kuid seda nõuet ei toetata alates 2011. aastast.

Bambusest lehtede tee on toidulisand, mis tähendab, et seda peetakse vähem rangeteks standarditeks kui ravimid ja meditsiiniprotseduurid. Toidulisandite tootjad ja turustajad ei pea oma väiteid oma toodete eeliste kohta tõestama. Seega tuleks bambuslehtede tervisega seotud väiteid võtta soola teradena.

Turu olek Ettevaatust