Millised on lapse positiivse tugevdamise eelised?

Hea käitumise tugevdamine, hoides ära sõnakuulmatust ja sotsiaalset käitumist, annab lastele positiivseid tulemusi. Positiivne tugevdamine aitab lapsel end oma valikute pärast hästi tunda, mis motiveerib neid suurendama kasu tooma käitumist. Kihistamine ja positiivne tugevdamine toovad tavaliselt nii lühiajalisi kui ka pikaajalisi eeliseid, kuna lapsed õpivad kasulike harjumustega, mis osutuvad kasulikuks kogu eluaja jooksul.

Käitumuslik vastus

Distsipliin hõlmab laste õpetamist ja juhendamist. Kuigi mõned inimesed kasutavad karistuslikke meetmeid või privileegide kaotamist, võib positiivne tugevdamine olla vähem pikaajalisi tagajärgi ja eluvõimalusi. 2001. aastal avaldatud “Journal of Applied Behavior Analysis” uuringus 10-aastane autistiline laps Samantha valis järjekindlalt positiivse tugevuse, kui paluti teatud ülesandeid täita. Alles pärast seda, kui taotletud ülesannete arv suurenes 10ni, hakkas ta valima negatiivseid tagajärgi. Positiivne tugevdamine toob kaasa muutusi aju keemia, mis võib positiivselt mõjutada pikaajalist käitumist. Hirmu või ärevuse tagajärjel muutunud käitumine võib põhjustada negatiivseid tundeid ja võib püsida terve elu.

Iseloomuarendus

Kõrgekvaliteediga motiveeritud inimesed kipuvad ennast jälgima oma tulemusi rohkem kui need, mida motiveerib karistamise hirm. Positiivse tugevdamise pakkumine võib suurendada inimese motivatsiooni ületada ootusi, mitte saada karistuse vältimiseks vajalikke minimaalseid jõupingutusi. Kuna ühiskond kasutab inimesi, kes saavutavad, pakuvad stiimuleid ja preemiasid lastele rännakuid, et nende tegevustel võivad olla positiivsed tagajärjed. Isiklik vastutus suureneb positiivse tugevdamise süsteemi alusel.

Emotsionaalne reaktsioon

Lapsed, kes kasvavad enesetunde ja enda otsuste tunnetamisel, arendavad tervislikku enesehinnangut. Selle asemel, et mõelda, et ta ei saa kunagi midagi õigesti teha, õpib laps, kellel on positiivne tugevus, õppida tundma oma saavutusi hästi. Karistus võib tekitada häbi või alaväärsust, mis võib põhjustada soovimatuid valusid, et leevendada või vältida valu.

Teie lapse motivaatorite avastamine

Motivatsioon on oluline, kuid kõik lapsed ei ole motiveeritud paljude niinimetatud “positiivse tugevdamise” vormide abil. Selleks, et vastus oleks positiivne, peab see andma soovitud tulemuse. Inimesed võivad olla motiveeritud erinevate hüvede kaudu. Raha võib olla võimas motivatsioon mõnele inimesele, kuid 3-aastasele, on see tõenäoliselt mõttetu. Kuigi sõnade kinnitamine võib julgustada ühte inimest, võib teine ​​inimene eirata kinnitusi. Positiivse tugevdamise eeliste saamiseks otsige oma lapse motivaatorid ja kasutage neid.

Positiivne tugevdamine on tavaliselt käegakatsutav, näiteks tasu või sotsiaalne, näiteks avalikult kiidetud. Paljude laste heakskiitmise sõnad. Tunnustused, näiteks “Hea töö!”, “Mulle meeldib, kui jagate” ja “Sa oled nii abivalmis.” Võib suurendada lapse soovi korrata käitumist. Muudel juhtudel võib käitumise parandamine aidata käegakatsutavaid motivaate nagu jäätise koonus, uus mänguasja või hiljem voodis.

Positiivse tugevdamise vormid