Maisi tortillade toitumisalased eelised

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi rakenduste veebisaidi toitumisjuhised näitavad, et inimesed saavad iga päev tervete portsjonite – kuus untsi naistele ja seitse meest täpseks. Teravilja tortillade lisamine toidule aitab teil saavutada teie igapäevase soovitatava tarbimise. Kuigi maisi tortillille on muljetavaldav toitumisprofiil, on neil mõningaid puudusi. Näiteks on nad mõõdukalt kõrge kalorite lõikes 218 kalorit 2-untsi serveerimiseks, mis on samaväärne kahe 6-tollise tortilliga.

Corn-tortillid on soodsa toimega teie seedetraktile tänu nende kiu sisaldusele. Kiber neelab vett ja takistab ülemääraselt tugevat väljaheidet, mis võib põhjustada kõhukinnisust. Kiudude mitmekesisus võitleb ka hemorroidid ja aitab kontrollida divertikulaarne haigus. Iga 2-untsi maisitrofiidi saadab 6,3 grammi kiudaineid. Vastavalt Colorado Riiklikule Ülikoolile moodustab see umbes 25 ja 17 protsenti igapäevasest kiu kogusest, mis vastavalt soovitatakse naistele ja meestele.

Corn tortillid pakuvad ka tervisele kasu nende fosforisisalduse tõttu. Fosfor moodustab tervete kudede peamise struktuurikomponendi – seda leidub nii rakumembraanides kui ka DNA-s. See aitab kaasa ka tervele luukoolele, toetab punaste vereliblede funktsiooni ja toimib keemilise puhvrina teie vere happelisuse kontrollimiseks. Iga 2-untsi maisitrofiidi saadab teile 314 milligrammi fosforit, mis on 45 protsenti fosforist, mida vajate iga päev, teatab Linus Paulingi instituut.

Corn tortillid on ka vaske ja mangaani allikad, mis on kaks ensüümi funktsiooni olulist mineraali. Mangaan aktiveerib ensüüme, mis toetavad luude kasvu ja aidavad haavade paranemist, samas kui vask aktiveerib ensüüme, mis on olulised närvisüsteemi toimimiseks. Vask ja mangaan aktiveerivad ka teie ainevahetuse toetamiseks vajalikke ensüüme. Iga 2-untsi portsjon sisaldab 0,33 milligrammi mangaani, mis on vastavalt 14 ja 18 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest meestel ja naistel. See portsjoni suurus sisaldab ka 154 mikrogrammi vase või 17 protsenti soovitatavast päevasest kogusest.

Sega teravilja tortillid koos köögiviljadega ja lahjad valgulised allikad. Sööda neid spinati, tomatite, grillitud kana ja salsaga lihtsa, kuid maitsva ja toiteväärse söögikorra jaoks või grillitud kana jaoks mustade oadade asendamiseks, kui soovite taimetoitlusele sobivat võimalust. Lõika teravilja tortillid kiiludeks, pintseldage neid kergelt oliiviõli ja küpseta neid ahju tervislike tortilla “kiibidena”, seejärel serveerige hakkeid hummusiga või kasutage neid lehtköögivilja roheliste salatitega.

Fiber

Fosfor

Vask ja mangaan

Näpunäiteid teenindavad