Keskmine oodatav eluiga neljanda faasi rinnavähiga ilma keemiaravita

4. astme rinnavähk diagnoositakse siis, kui leitakse kauget metastaasi, tavaliselt luus, ajus, maksas või kopsudes. Üks kuni kaks protsenti naistest on selles staadiumis diagnoositud, kuigi Põhja-Carolina ülikoolis avaldatud uuring “Akadeemiline radioloogia” 2008. aasta oktoobrikuu numbris näitas, et kindlustamata kindlustus suurendas võimalust esialgu diagnoosida hilisemas staadiumis 66 protsenti . Selle ravimi kasutamisel keemiaravi ja kiiritusravi ei ole oodata, kuid järjest enam naised ravivad oma staadiumi neli rinnavähki kui kroonilist terviseprobleemi.

Viie aasta elulemus

Narkootikumide ja Narkootikumide Instituudi seire, epidemioloogia ja lõpptulemuste andmebaasi kohaselt on viieaastane rinnavähi esinemissagedus viiekümneks aastaks 20%. See näitaja põhines naistel, kellel diagnoositi rinnavähk aastatel 1988-2001. See ei erista naisi, keda ravitakse kõikehõlmavates vähkikeskustes patsientidelt, kes lõpetavad kogu aktiivse ravi, samuti ei eralda nende naiste prognoos, kes on muidu sobivad Ja terved inimestelt, keda ka muudes terviseohtudes ülekaalulised või vaidlustavad.

Pikaajaliste ellujäänute tunnused

Inimesed, kelle neljas staadium põhineb metastaaside ühel kohtumisel ja mida saab kirurgiliselt eemaldada või kiiritusravi käigus hävitada, tuleks kaaluda kandidaate ravivastuseks M. D. Andersoni vähikeskuse M. Gabriel N. Hortobagyi M.D. Horobagyi märkused näitavad, et noorena on diagnoosi ajal muul viisil tervislik ja füüsiliselt aktiivne olnud neli pikaaegset ellujäänut, iseloomustab see, et tervislik seisund võimaldab elanikel kasutada agressiivsemaid ravivõimalusi . See hõlmab rasvumise, diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste ja maksa- ja neerukahjustuste ärahoidmise eluiga.

Vereanalüüsi tulemuste mõju

Kui inimesel diagnoositakse 4. astme rinnavähk, võib vereanalüüs kindlaks teha, kas lühiajalise elulemuse jätkuv prognoos on hea või halb. Instituudi Curie Department d’Oncologie teadlased võrdlesid prognostiliselt väärtust, et leida vereringes levivaid kasvajarakke ja kasvajarakkude olemasolu luuüdis, ning leiti, et esimene on vähem invasiivne, vähem valulik ja efektiivsem Kui kaua iga patsient selle vähi korral elab. Seda katset nimetatakse tsirkulatoorse kasvajarakkude analüüsi või CTC raviks.

Kasvaja iseloomustus

Erinevus kahe pea neljanda astme rinnanäärmevähiga lastel, kellel on umbes sama vanus ja kellel on sama üldine tervislik seisund, prognoositakse kasvajate uurimisel, millest igaüks oli algse diagnoosi ajal eemaldanud; Kasvaja klass näitab, kui palju vähirakud sarnanevad normaalsete rinnanäärmetega. Väga pahaloomulise astmega tuumor näitab üldiselt halvemat prognoosi. Nii on kasvaja, mis ei ole hästi diferentseeritud ja piiridega, mis segunevad ümbritseva koega.

Hormonaalsed mõjud

Rinnanäärme kasvaja kude on testitud hormonaalsete retseptorite, sealhulgas östrogeeni retseptorite, progesterooni retseptorite ja kasvaja markeri HER2 olemasolu kohta. Osoonid, mis on östrogeeni ja / või progesteroonist sõltuvad, võivad reageerida hormoonide antagonistiga ravile, nagu näiteks Femera, prognoosi paranemisele Ja National Cancer Institute teatab, et neil on pikem haigusvaba elulemus ja pikem aega enne haiguse progresseerumist, kui manustatakse selektiivset aromataasi inhibiitorit koos östrogeeni ja / või progestiini blokeerimiseks kasutatava ravimiga. See protokoll ei mõjuta siiski üldist viieaastast elulemust.

Riikliku tervikliku vähivõrgustiku andmetel on 25% rinnanäärmevähiga patsientidest, kellel on palju HER2 retseptoreid, kasvuhormoonides, kes selle hormooni otsivad, halva prognoosi, kuid mõned neist loodavad. Riiklik vähiosakond märgib, et 21 protsenti naistest neljandas staadiumis, kellel on HER2-positiivsed kasvajad, vastas monoklonaalsetele antikehadele, Trastuzumabile. Nende vähid olid stabiliseerunud kauem kui oodatav ajaperiood ja neil oli pikem haigusvaba periood, kuigi see ei mõjutanud viie aasta jooksul ellujäämist.

Tema 2 mõju