Mis on väikelastel normaalne südame löögisagedus?

Restarting heart rate on see, kui mitu korda teie süda lööb ühe minuti jooksul, kui keha on rahul. Südame löögisagedust kontrollib südame elektriline vool. Sellised tegurid nagu vanus, sobivusaste ja tervislik seisund võivad kõik mõjutada teie puhkaja südame löögisageduse väärtust. Väikelaste südame löögisagedus võib olla veidi suurem kui täiskasvanutel.

Normaalsed väärtused

Tavaliselt, mida vanematele saadate, seda suurem on teie südame löögisagedus. Kuid professionaalselt väljaõppinud sportlastel on tavaliselt madalam südame löögisagedus, sest nende südame-veresoonkonna väljaõpe on südame-veresoonkonna tõhusamaks muutnud. Vastavalt Nelsoni pediaatriaõpikutele loetakse väikelastele normaalseks puhke südame löögisageduseks 70 kuni 110 lööki minutis. See on natuke kõrgem kui tavaline täiskasvanute vahemik. Ameerika Pediaatriaakadeemia klassifitseerib väikelapse lapsega vanuses 1 kuni 3 aastat.

Mõõtmine

Teie aktiivsele väikelapsele on tõeline südame löögisageduse saavutamine mõnevõrra raske. American Heart Association’i sõnul on parim aeg mõõta nii lastele kui ka täiskasvanutele esimesena hommikul, enne kui teie laps voodist välja läheb. Pöörake oma lapse kätt palmitat ülespoole. Seejärel võtke oma kursorit ja nimetissõrme ning asetage need oma väikelapse randme pöidla poole. Sa peaksid loendama kogu minuti jooksul tundide arvu, mida te tunnete. Pulsside arv, mis te tunnete, peaks andma teile suhteliselt täpse südame löögisageduse. Loomulikult saab teie väikelapse panna kogu minut terveks minutiks olema ülesanne, nii et võite ka lugeda 30 sekundit ja kahekordistada impulsse, mida tunnete. Seejuures peaks teie väikelapse olema rahulik ja lõdvestunud. Mis tahes liikumine, nutmine, rääkimine või hingamine võib põhjustada südame löögisageduse tõusu üle normaalse taseme. Samuti peaksite seda korrata mitu korda, et saada lapse puhkeaja üldine idee või keskmine väärtus. Arstid teevad harva terviseseisundi põhjal ühe lugemise põhjal tehtud järeldusi.

Tähtsus

Teie süda on vastutav vere, hapniku ja muude toitainete pumpamise eest kogu kehas. Selle pumpamise katkemine võib kahjustada organismi teisi kudesid ja organeid. Süda peaks korrapäraselt ja tõhusalt peksma. Umbes kõrge pulss, mida nimetatakse tahhükardiaks või liiga madalaks, nimetatakse bradükardiaks, võib osutada aluseks olevatele probleemidele. Seetõttu peate puhata südame löögisageduse kontrollimisel tundlikel impulssidel olema tugev ja rütmiline, st see peaks olema nagu kella tõmbamine. Sa ei peaks tundma mingeid lööke, võidusõite ega pikaid pausi vahel võitu. Kui tunnete mõnda neist, peate viivitamatult pöörduma lastearsti poole.

Kaalutlused

Kui teie väikelapsele on pidevalt suurem südame löögisagedus kui see, mida peetakse tavapäraseks 70 kuni 110 lööki minutis, peaksite hindama oma lapse pediaatri järele. Ole valmis vastama küsimustele teie lapse üldise tervise kohta. Näiteks: Kas tal on palavik? Kas ta on söönud ja joob piisavalt vedelikke? Kas teie laps tavaliselt hingeldab? Mõned asjad nagu infektsioonid, dehüdratsioon, astma ja südame defektid võivad kõik mõjutada lapse südame löögisagedust. Vanem peaks pöörduma ka arsti poole, kui väikelapse südame löögisagedus on tavapärasest madalam – eriti kui madalam südame löögisagedus on seotud nõrkusega, pearinglus, kahvatus ja letargia.

Hindamine

Kui otsite oma lapse südame löögisageduse jaoks meditsiinilist abi, peaksite olema valmis oma lapsele hindama elektrokardiogrammi. See on kiire ja lihtne viis kontrollida südamega elektrivoolu. Arst, õde või tehnik paneb teie lapse rinda erinevates kohtades pisikesi kleebiseid ehk elektroode. Elektrood ühendatakse juhtmetega, mis edastavad teavet arvutiekraanile. Ekraan näitab südame elektrilist aktiivsust. See on sageli esimene süda hindamise aste. Teised testid, mida võib läbi viia, on ehhokardiogramm, holtermonitor või sündmuste jälgimine.