Mis on kaaliumhüdroksiid?

Kaaliumhüdroksiid, mida nimetatakse ka kaaliumhüdraadiks ja kaaliumhüdroksiidiks, on tugev peeneteraline keemiline aine, mis on saadaval graanulite ja helvestena. Keemilise valemiga KOH puhul on kaaliumhüdroksiid üks sellistest ühenditest, mida inimesed kutsuvad leelis. Kaaliumhüdroksiid kuulub puhastusvahenditesse ja seda kasutatakse tööstuses ja meditsiinilises diagnostikas. Samuti on see roll alternatiivse tervisekaitsevahendina.

Diagnostiline kasutamine

Mõned dermatoloogid kasutavad kaaliumhüdroksiidi, et diagnoosida seennakkused nahas, juustes ja küüntel. Nahainfektsioonide jaoks viivad laboratooriumi töötajad välja naha kraapimiseks ja kasutavad kaaliumhüdroksiidi, et lahustada epidermaalseid rakke ja leevendada seennakonstruktsiooni, selgitab artikkel “India ajakirjas Dermatoloogia, Venereoloogia ja Leprology”. Autorid märgivad, et kaaliumhüdroksiid on nahahaiguse põhjustavate seede tuvastamiseks usaldusväärsem kui laborikultuurid.

PH väärtus

Kaaliumhüdroksiidil on pH-tasemega mõõdetuna väga kõrge leelisus. See skaala ulatub 0 kuni 14 ja määratleb aine happesuse või leeliselisuse, 7 on neutraalne ja leeliseline on suurem kui 7. Puhas destilleeritud vesi pH on 7. Kaaliumhüdroksiidi pH on 12 kuni 14. Võrdle seda Ammoniaagiks 10 kuni 11 ja booraks 9 ° C juures.

Teooriad / spekuleerimine

Mõned inimesed usuvad, et leeliseline vesi on tervisele parim. Advokaadid väidavad, et leeliselise vee joomine on kasulik tervisele, sest haigus ja vananemine tulenevad happe kogunemisest organismis. Leeliseline vesi väidetavalt neutraliseerib selle happesuse. Kaubanduslikud vedelad tooted on saadaval väga lahjendatud kaaliumhüdroksiidiga, mis muudab regulaarselt joogivett tugeva leeliselise veega, mis sarnaneb vee ionisaatoriga loodud pH tasemega. Lisage tilguti lahust vastavalt joogiveele. Teooria, mille kohaselt leeliselist vett joogib tervisele, on pseudoskused, Simon Fraseri ülikooli retireeritud õppejõud Simhen Loweri sõnul.

Hoiatus

Kaaliumhüdroksiidi graanuleid ja helbeid peetakse mürgiseks ning keemilise ühendi ühendamine vee või muu niiskusega muudab selle saasteaineks. MedlinePlus’i andmetel võib kaaliumhüdroksiidi neelamine avaldada raskeid ja isegi eluohtlikke toimeid. See võib põhjustada suu, kõri, söögitoru ja mao põlemist, raske suu, kõri ja kõhuvalu, kõhulahtisus, kurgu turse sulgemine ja kiire vererõhu langus, mis on sümptomiks šoki reaktsioonis.

Mürgituse ravi

MedlinePlus märgib, et kohese meditsiinilise abi saamiseks on vajalik, kui teie või keegi teate, et olete neelanud kaaliumhüdroksiidi. Taastumine sõltub sellest, kui kiiresti ravi saab. Võtke nahast välja palju keemilist ühendit, milles on palju vett. Ärge tehke kahjustatud isikul oksendamist, välja arvatud juhul, kui meditsiinitöötaja seda ütleb. Meditsiiniline ravi võib hõlmata hingamistoetust, hingamistoru, intravenoosset vedelikku ja valuvaigistavat ravimit.