Meeste ja naiste jalgpallijalatside vahe

Jalgpallivarustuse põhielemendid on meeste ja naiste jaoks sarnased, mõlemad sisaldavad põhjaga klambreid veojõu ja stabiilsuse jaoks ning võimaldavad kiireid, kiireid liikumisi või järsku muutusi suunas. Kingade erinevus on suuruses, biomehaanikas ja värviskeemides.

Meeste jalad on üldiselt suurem kui naiste suurus ja laius. Jalgpalli kingad on tehtud meestel ja naistel eraldi, kuigi mõned naised eelistavad kanda meeste klotsid. Sellisel juhul peaksid naised saama sooerinevustega arvestamiseks suurusjärgus poole võrra. Näiteks, kui naine tavaliselt kannab suurust 8, siis tõenäoliselt kannab ta suurus 6 1/2 meeste jalgpalli kinga.

Uuringus, mis avaldati “British Journal of Sports Medicine”, teatatud, et mehed kalduvad suurema jõu ja surve tagajärjel külgsuunalise keskkäppu ja esiotsaga, kui nad suundumusi kiiresti muutvad. Selle tulemusena suureneb luumurdude risk viiendal metatarsaalil. Sellele kalduvad inimesed peaksid kandma jalatseid, mis pakuvad stabiilsust ja toetust vigastuste tekkimise võimaluste vähendamiseks.

Jalgpalli kingad on valmistatud mitmesuguste värvide kujul mõlema sugupoole jaoks, alates erepunast ja oranžist kuni bluuni ja peentest valgest ja mustast. Naistejalatsid sisaldavad tavaliselt naiselikke värviskeeme, nagu näiteks roosa, lilla ja kollane, samas kui meeste kingadel on palju säravaid bluusi ja rohelisi.

Suurus

Biomehaanika

Värviskeemid