Parima valgu raputab luude lihaste ehitamiseks

Proteiinipreparaadid on kõik tõhusad selleks, et aidata teil valmistada lihaseid tarbimise ajal vastavalt tootja juhistele ja pärast arsti nõusolekut. Kuid mõnede valkude tüübid võivad olla tõhusamad, kui aitavad luua ja säilitada lahja lihasmassi võrreldes teistega. Valgu loksutamise efektiivsuse kindlaksmääramisel on oluline uurida selle bioloogilist väärtust. Valgu BV näitab, kui hästi imendub ja kasutatakse keha sees. Vadakuvalk pakub mis tahes valgu kõrgeimat bioloogilist väärtust.

Tüübid

McKinley Tervisekeskuse Illinoisi Ülikooli andmetel turustatakse kolme tüüpi vadakuvalgu toidulisandeid. Vadakuvalgu kontsentraadid on kõige odavam ja kõige populaarsem valik ning need sisaldavad kõikjal 29-89% valku. Vadakuvalgu isolaadid sisaldavad massist 90 protsenti või rohkem valku, muutes vadakuvalgu puhtamaks. Hüdrolüsaadid on osaliselt hüdrolüüsitud vadaku vorm, mida teie keha kõige kergemini seeditav, kuid ka kõige kallim vadaku vorm.

Bioloogiline väärtus

Mitte kõik vadakuvalgu valemid ei moodustu võrdselt, vähemalt BV-i skoori puhul. Bodybuilding.com sõnul võib vadakuvalgu kontsentraadid BV-i olla kuni 104-ni. Vadakuvalgu isolaadid võivad siiski olla kuni 157 BV-d. See tähendab, et vadakuvalgu isolaadi valemid võivad olla kõige otstarbekamad lahus lihaste ülesehitamisel. Võrrelge neid näitajaid maksimaalse BV-ga liha, piima ja munade kohta vastavalt 80, 91 ja 100-le. Sojaga, kaseiinil ja muudel valgupulberel ei ole BV üle 100.

Leutsiin

Leutsiin on vadakuvalguses leiduv asendamatu aminohape. See on klassis aminohapete, mida nimetatakse filiaal-ahelaga aminohapeteks, mis on lihaste ülesehitamise protsessi jaoks eluliselt tähtsad. McKinley tervisekeskus on öelnud, et leutsiin aitab säilitada lahja lihasmassi, samal ajal soodustab rasva kadu. Tulemuseks on väiksem, lihaseline keha. Vadakuproteiin sisaldab rohkem leutsiini kui soja-, muna- ja piimavalgud.

Summa

Suure hulga vadakuvalgu tarbimine võib põhjustada kehakaalu tõusu. McKinley Tervisekeskus soovitab päevas 20 kuni 25 grammi vadakuvalku raputada. Soovi korral saate selle summa jagada kaheks või kolmeks eraldi loksutuseks, näiteks hommikul üks ja teine ​​pärast treeningut. Tegelikult võib see olla kõige soovitavam viis, Ph.D. Helen Kolliase sõnul. Kes on lihaste arengu ekspert. Ta väidab, et inimkeha saab korraga töödelda ainult 15 grammi vadakuvalku, seega võib ideaalne režiim olla kaks 10-15 g vadakuvalku loksutamist päevas. Konsulteerige oma arstiga, et veenduda, et vadakuvalk on teie jaoks õige.