Mis on naatriumatsetaadi trihüdraat?

Naatriumatsetaat-trihüdraat on hüdraatunud vesi, mis sisaldab soolaühendit, mida kasutatakse tavaliselt nii tööstuslikult kui ka kodus keemilises kasutuses. Sool on saadud äädikat ja sellisel on äädikasarnane maitse ja lõhn. Seda saab kergesti valmistada kodus, kasutades äädikat ja söögisoodat, millel on selged keemilised omadused.

Omadused

Keemiliselt on naatriumatsetaat-trihüdraat valge kristalne pulber, märgib “CRC käsiraamat keemia ja füüsika”. Kuigi naatriumatsetaat on iseenesest sool, on sool kerge ühendada veega õhust, mis viib trihüdraadi moodustumiseni, mis tähendab, et iga naatriumatsetaatsoola molekul on ühendatud kolme molekuliga veest. Trihüdraadi soolal on naatriumatsetaadil veega identsed keemilised omadused, kuid neil on erinevad füüsikalised omadused.

Omadused

Vastavalt “CRC käsiraamatus keemia ja füüsika” naatriumatsetaat-trihüdraat on toatemperatuuril tahke, sulamistemperatuur on 136 kraadi Fahrenheiti ja keemispunkt 252 kraadi Fahrenheiti kohta. Kristallid lahustuvad kergesti vees ja kui nad seda teevad, siis moodustavad soola – naatriumi, atsetaadi ja vee molekulide komponendid – üksteisest lahutamise teel tuntud protsessi. See põhjustab elektri tootmiseks naatriumatsetaadi trihüdraadi lahuseid.

Kaalutlused

Naatriumatsetaat-trihüdraat koosneb kolmest keemilisest koostisosast: naatrium, atsetaat ja vesi, millest üks neist on keemiliselt reageeriv. Naatrium ja vesi ei osale keemilistes reaktsioonides, milles osaleb naatriumatsetaat-trihüdraat, kuid molekuli atsetaadi osa on nõrk alus ja seda saab kasutada puhverlahuste valmistamiseks, selgitab Drs. Mary Campbell ja Shawn Farrell oma raamatus “Biokeemia”. Puhverlahus on selline, mis seisab vastu pH muutustele või happesusele.

Tähtsus

Keemiliselt on naatriumatsetaat-trihüdraat saadud äädikatest, mille keemiline nimetus on äädikhape. Kui äädikhape reageerib naatriumi sisaldava alusega, näiteks naatriumbikarbonaadiga või söögisoodaga, sisaldavad tooted naatriumatsetaatsoola. Atsetaat säilitab paljud äädika keemilised omadused, sealhulgas väga sarnase maitsega, kuigi äädikas on happeline, kuid atsetaat on kergelt aluseline, märkus Drs. Campbell ja Farrell. Naatriumatsetaat-trihüdraat on mittetoksiline ja seda kasutatakse mõnikord äädika maitsestatud toidus.

Ekspertide ülevaade

Kuna naatriumatsetaat-trihüdraatsool sisaldab vett, siis kui sool sulab, moodustab see vees lahustatud naatriumatsetaadi lahuse. Enamik sooli, nagu lauasool – NaCl, sulavad väga kõrgel temperatuuril. Seda seetõttu, et soola maatriksist ei ole vett ja soola sulamine tähendab otseselt sulatatud soola valmistamist, mis nõuab suuri kuumust. Naatriumatsetaat-trihüdraat sisaldab soola lahustamiseks vajalikku vett, nii et sulamine toimub palju madalamal temperatuuril. Tegelikult tähendab naatriumatsetaat-trihüdraadi sulamine soola lahustamist oma vette rohkem kui tõeline “sulamine”.