Mis on bmi ja bmr?

Lühendid BMI ja BMR on sarnased, kuid need on kaks eraldi asju. Teie kehamassiindeks või kehamassiindeks on arv, mis arvutatakse teie kõrguse ja kaalu järgi ja mida seejärel kasutatakse keha koostise hindamiseks. Teie BMR või basaalne ainevahetuse kiirus on kalorite arv, mida põletate, kui teie keha on rahul. Kuigi kaks terminit on teineteisest sõltumatud, võib teie BMI kaudselt mõjutada teie BMR-i.

Teie kehamassiindeks on teie keha koostise kaudne mõõde või kui palju teie keha rasva on. Kuigi BMI ei mõõda otseselt keha rasva, kasutab see teie kehakaalu ja kõrgust, et teha kindlaks, kas olete liigitatud alakaalust, normaalsest kehakaalust, ülekaalulisusest või rasvunud kehakaalust. See mõõtmine korreleerub mõnevõrra hästi teiste keharasva mõõtmetega, nagu näiteks naharakkude mõõtmised ja veealune kaalumine, vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele; BMI mõõdetakse, jagades oma raskuse naela ruutu pikkuse järgi tollides, seejärel korrutades 703 võrra. Võrrand näeb välja selline: BMI = (kaal / kõrgus x kõrgus) x 703. Kui oled naine, kes on 125 naela ja 5 jalga 4 tolli, siis teie BMI = (125/64 x 64) x 703 = 21,4. See BMI asetab teid normaalsesse kehakaalu vahemikku: BMI alla 18,5 näitab, et teil on alakaal, BMI vahemikus 18,5 ja 24,9 liigitab teile normaalse kaalu, BMI 25 ja 29,9 vahel paneb teid ülekaalulisuse kategooriasse, kusjuures BMI 30 või üle selle klassifitseerib teid rasvunud.

Kuna see ei ole otsene mõõtmine, kasutatakse BMI-d ainult sõelumisvahendina ja seda ei peeta diagnostiliseks testiks. Selle mõõtmise jaoks on ka mõningaid piiranguid. Kuna BMI kasutab ainult kõrgus ja kaal, ei arvesta see inimesi, kes võivad olla alla keskmise kõrguse, kuid keskmisest suurem lihasmass, nagu näiteks kulturistid. Kui meesel on palju lihaseid, mis on tihedamad kui rasvad, võib tema kehamassiindeks liigitada teda ülekaaluna, kui tema kaal on tegelikult tervislik; BMI ei sobi ka vanuse ega soo suhtes. Naistel on loomulikult rohkem keharasva kui meestel ja vanematel inimestel on keharasv rohkem kui noorematel inimestel. Nii et madala lihasmassiga istuv vanem naine võib olla liiga rasv, kuigi tal on normaalne BMI.

Teie BMR on kalorite arv, mida teie keha põleb rahulolevalt, et teha selliseid põhifunktsioone nagu hingamine, seedimine, südame peksmise hoidmine ja kõik teised füsioloogilised ülesanded, mis hoiavad teid elus. Teie BMR määrab osaliselt geneetika, kuid muudel teguritel nagu teie keha koostis ja aktiivsuse tase võivad mõjutada ka teie BMR-i. BMR määramiseks kasutatakse valemeid ja need erinevad sõltuvalt sellest, kas olete mees Või naine. Naine saab määrata oma BMR-i, lisades oma statsi Harris-Benedicti võrrandisse: 655 + (4,35 x kaal kilogrammides) + (4,7 x kõrgus inches) – (4,7 x vanus aastates). Võrrand inimese jaoks tema BMR arvutamiseks on järgmine: 66 + (6,23 x kaal kilogrammides) + (12,7 x kõrgus inches) – (6,8 x vanus aastas).

Mõned tegurid mõjutavad teie põhiainevahetuse kiirust – üks neist on kehamassi koostis. Need, kellel on rohkem lihasmassi, kipuvad põletama rohkem kaloreid puhkusel, sest lihaskude vajab rohkem kaloreid kui rasvkoe. Kuigi BMI ja BMR ei ole otseselt seotud, kui teie kehakaal rasvasisalduse tõttu on kõrge BMI, võib teie BMR olla madalam. Kui teie BMI on suurel hulgal lihasmassi tõttu, võib teie BMR suureneda. Lisaks sellele, kui teil on ülekaaluline, kuid väga aktiivne, ei tähenda see, et teil on tingimata madal BMR. BMI ja BMR on juhendid, mis võimaldavad toitumisalal ja meditsiinitöötajad teha haritud märke teie keha koostise ja kalorite põletamise kohta, kuid Iga inimest tuleks ikkagi vaadelda eraldi. Kui teil on küsimusi teie enda BMI ja BMR kohta, pöörduge oma arsti või dieediarsti poole.

Kehamassiindeks

BMI piirangud

Basaalarvutus

Kuidas BMI ja BMR on ühendatud