Millised on punaveini äädika ja õlipasta salati eelised?

Punase veini äädikas ja õli kleidid teie salatile, ilma et see oleks teie tervisele kahjulik, kuna paljudes pudelit sisaldavates salatkestades on. Vahemeremaade toitumine rõhutab äädikas ja õli kasutamist ning uuringud on näidanud, et inimestele, kes seda teevad, on mitmete terviseprobleemide oht. See on tõenäoliselt tingitud nende kahe koostisaine sisalduvatest toitainetest.

Mitte kõik õlid ei ole teie tervisele kasulikud, kuid teie apretentsioonide kasutamine oliivi- või rapsiõli kaitseb teie südant. Seda seetõttu, et mõlemad on enamasti küllastumata rasvad, mis kontrollivad teie kolesterooli taset, vähendades teie südamehaiguste riski. Need tervislikud rasvad kaitsevad ka su diabeet. Canola õli sisaldab omega-3 rasvhappeid, mis on hea rasva tüüp, mis vähendab teie südameinfarkti tekkeriski. Mõlemad rapsi ja oliiviõli on tervete rasvadega süda, kuid need sisaldavad endiselt kaloreid, nii et nad söövad mõõdukalt.

Punase veini äädikas on valmistatud antioksüdanti sisaldavast punast veinist. Need on ühendid, mida leitakse viinamarjadest, mida kasutatakse punase veini tootmiseks ja mis kaitseb teie keha oma rakkudes, mis tekivad siis, kui need puutuvad kokku keskkonnatoksiinidega, nagu näiteks suits ja suits. Oliivid on ka hea antioksüdantide allikas ja oliiviõli segamine punase veini äädikaga kaitseb vähki ja südamehaigusi.

Punase veini äädikas on intensiivne maitse, mis sobib hästi õli, sealhulgas oliiviõli ja rapsi sortidega. See tähendab, et saate kasutada natuke vähem õli, vähendades rasva ja kaloreid oma kaste, samas nautida maitse, mida pakub kombinatsioon. Selle jaoks on hea moodus oma kastmega valmistada, kuna paljud kaubanduslikult valmistatud tooted sisaldavad rohkem õli kui äädikas.

Kaks supilusikatäit äädikat ja õlipiimast sisaldavad umbes 31 mikrogrammi vitamiini K, mis võib varieeruda sõltuvalt teie kasutatud punase veini äädika markist ja kasutatud õli tüübist. Piisav K-vitamiini tarbimine on seotud terve verehüübimise, luu mineraliseerumise ja rakkude kasvu korral. Täiskasvanud isaslased vajavad iga päev 120 mikrogrammi K-vitamiini ja naised peaksid püüdma saada 90 mikrogrammi päevas.

Õli ja äädika kaste on kiire ja lihtne valmistada. Alustage äädikas kaussi või salatikastmega. Lisage kõik maitseained, mis teile meeldivad. Headeks valikuteks on šalot, sinep, küüslauk või värske tüümian, till või basiilik. Õli kuivatamiseks pühkige õrnalt aeglaselt, kuni teie riietus on piisavalt paks, et oma salat rohelised kinni hoida. Tee ainult nii palju riietust, kui vajate ohutust ja maitset, soovitab Lincolni Nebraska Ülikool.

Südame-tervislikud rasvad

Antioksüdandid

Maitse

K-vitamiin

Lihtne valmistada