Miks ma tunnen ennast pärast pilatsiasti iiveldust?

Pilatose järel pärast iiveldust esineb iiveldust aeg-ajalt, kuid mitte ebaselge. Kuigi üheskoos läbi viidud uuringutes ei käsitleta pilaste ja iivelduse probleemi otseselt, on uuringud iivelduse kohta pärast teist tüüpi harjutusi selle probleemiga seotud. Paljud tingimused, nagu toatemperatuur, kõrge või madal vererõhk, võivad pärast Pilatese klassi põhjustada iiveldust. Konsulteerige oma arstiga, kui olete pärast treeninguklassi võtmist sageli tunnete iiveldust.

Toatemperatuuril

Pilates satub sobivuse meetodite vaimu / keha kategooriasse. Kui kuulute kaubandusliku spordikeskuse juurde, on hea võimalus, et teie jõusaalis on määratud meeles / keha klassiruumis. Hea uudis on see, et see tuba on tavaliselt jõusaali vaiksemas osas. Halb uudis on see, et teie Pilatesi klass võib toimuda pärast kuuma jooga seanssi. Kuigi Pilatesil ja joogal on mõningaid sarnasusi, hõlmab jooga positsioonide hoidmist ja hingamist positsioonide vahel ning Pilates hõlmab pidevat liikumist. Mõned “kuuma jooga” klassi juhendajad määravad toatemperatuuri üle 100 kraadi Fahrenheiti. Nende temperatuuride pidev liikumine võib põhjustada kuumust, mille sümptomiteks on iiveldus ja pearinglus.

Madal vererõhk

Enamiku inimeste jaoks ei ole madal vererõhk probleem, välja arvatud juhul, kui see põhjustab selliseid sümptomeid nagu iiveldus ja pearinglus. Enamik Pilatesi mattklassi sisaldab õppuseid, mis on tehtud lamamis-, külgmiste, istuvate või pingeliste asendite juures. Klassi lõpuks on vaja aeglast üleminekut alalisele positsioonile, kuid ajapiirangud põhjustavad sageli inimesi hüpata ja jooksevad riietusruumi. See ei põhjusta probleeme normaalse vererõhuga inimestele, kuid madalate vererõhkade korral võib sellistes olukordades põhjustada iiveldust ja pearinglust.

Mere haigus

Liikumispuhkus, mida kliiniliselt nimetatakse healoomuliseks positsiooni vertiigoosiks, võib põhjustada Pilatese iivelduse. See seisund esineb sageli siis, kui teie silmad ei sünkroonita teie lihaste, liigeste ja sidemete sensoorsete retseptoritega. Stotes Pilatese Moira Stott soovitab õpilastel liikumispuudega ära hoida, hoides oma pilku liikumisliini suunas. Näiteks Pilatesi kõhu painde harjutuse teostamisel pühkige oma pea ettevalmistamisel ja hoia oma pilku keskel oma kõhuga. Hiljutised kõrva- või ülemiste hingamisteede infektsioonid võivad põhjustada ka halvemat positsiooni vertiigo tundlikkust.

Toit ja vesi

Kõik liikumised, isegi väidetavalt õrnad harjutustehnikad, nõuavad küllaldast kütust ja vedelikku. Enamik Pilatesi entusiastidest teavad, et isegi Pilatesi mattklassid ei ole nii õrnad kui nad välja näevad. Aja oma toit ja veetarbimine enne klassi. Tühi kõhu või dehüdratsioon võib põhjustada iiveldust pärast Pilatesi klassi, samuti liiga kõhuga. Vältige rasvasisaldusega eineid rasketes rasvases kastmes enne klassi ja järgige kompleksseid süsivesikuid nagu terve leiba või köögivilju. Hoidke vee pudelit pideva vedeliku jaoks.