Sardiinide toitumisalased faktid

Sardiinid on väikesed, merevees kala, mida tavaliselt müüakse Ameerika Ühendriikides purgis. Kuulus sardiinipüük Californias Cannery Row’s 20. sajandi esimesel poolel söötas sõdureid ja välismaalased Depressiooni ajal. Liikide arvukus vähenes järsult ja piirangud takistavad sardiinide ulatuslikku kaubanduslikku kalapüüki kuni viimaste aastakümnete lõpuni, mil numbrid hakkasid taas ronima. Tänapäeval on kala taastuv restoranides ja tervisliku toitumise toetajatest.

Sardiin on rikas toitainete allikas. Üks sardiinikogus sisaldab 351 mg kaltsiumi, 2,7 mg rauda, ​​451 mg fosforit, 365 mg kaaliumi, 49 mikrogrammi seleeni ja 178 IU D-vitamiini. Kalad on madala kalorsusega võrreldes selle tohutu toitumisega; Üks saab anda 191 kalorit.

Võib sardiinid sisaldada 840 mg oomega-3 rasvhapet. Annust ligikaudu 500 mg päevas annab kasulikud toimed. Vastavalt American Heart Association, tarbivad sardiinid vähendab südame-veresoonkonna haiguste riski. Kalade omega-3 rasvhapete sisaldus vähendab vere kolesteroolitaset, vähendab ateroskleroosi riski ja vähendab vererõhku.

Suurte elavhõbedasurude tõttu on suured rasvhapped saanud viimastel aastatel negatiivset mainet. Sardiinid peetakse rasvasteks kaladeks, kuna need sisaldavad oomega-3 rasvhappeid ja sellega seotud tervisega seotud eeliseid, mis on sarnased tuunikala ja lõhega. Kuid sardiinid on väikesed ja ei kogune nii palju toksiine. Nad ulatuvad ka nooremas eas võrreldes suuremate kaladega, mis tähendab, et neil on vähem aega raskmetallide ja muude toksiinide hoidmiseks.

FDA soovitab tarbida ligikaudu 50 g valku päevas. Sardiinide ühekordne serveerimine annab hinnanguliselt 23 g valku, peaaegu poole vajalikust kogusest. Kuigi enamikul ameeriklastel ei ole oma toidus puudu valku, on tervislikud valguallikad vähem levinud. Paljud loomset päritolu valkud sisaldavad kõrgeid küllastunud rasvu, mis koormavad kardiovaskulaarset ja seedetrakti. Sardiinid on tervisliku valgu võimalus, kuna nende tervislik mõju on seotud kardiovaskulaarse ja seedetraktiga. Valk on oluline energia taseme säilitamiseks ja veresuhkru tasakaalustamiseks.

Toitainesisaldus

Omega-3 rasvhapete allikas

Madala toksiini tasemed

Kõrge valgusisaldus