Mis juhtub, kui teie kehas on liiga palju kiniini ja kaaliumit?

Kaalium on mineraal, mille teie keha toetub tervetele tervislikele funktsioonidele, kõige tähtsam on teie südame löögisageduse ja verevoolu reguleerimine. Madal kaaliumi sisaldus võib põhjustada jalakrampe, mida mõnikord ravitakse kiniinilisanditega, kuid see võib olla ohtlik. Enne lisandite kasutamist pidage nõu oma arstiga, et vältida soovimatuid kõrvaltoimeid, samuti kõrvaltoimeid teiste ravimitega, mida võite võtta.

Tasemed

Kaaliumisisaldus sõltub teie kehas vajaliku magneesiumi ja naatriumi koguse hulgast. Suure soola toitumine võib teie kaaliumitaset vähendada ja võib põhjustada kaaliumi sisaldavate toidulisandite vajadust. Kuigi tervislik toitumine annab tavaliselt küllaldase kaaliumisisalduse, võib teil tekkida vajadus toidulisandeid, kui teil esineb oksendamine, liigne higistamine või malabsorptsioonihäire. Kui te ületate liiga palju kaaliumisisaldust ja lõpetate selle, võite tekkida hüperkaleemia. Lihaskrambid on üldine madalal tasemel kaaliumisisaldus.

Hooldused

Madala kaaliumitasemega ravimisel peate oma arstile rääkima teisi toidulisandeid ja ravimeid, mida te võtate, kuna mineraal interakteerub negatiivselt paljude muude ravimitega nagu kiniin, hepariin, AKE inhibiitorid, beeta-adrenoblokaatorid, insuliin ja lahtistid . Samal ajal ei tohi kiniini manustada kunagi, kui teil on madal kaaliumisisaldus või kui neid ravitakse mitmesuguste südamehaiguste korral. Quinine on heaks kiidetud ainult mosarit, mis on sääsehammaste kaudu levinud malaaria raviks ja esineb peamiselt troopikas. Seda kasutatakse sageli jalakrambide raviks, kuid Medline Plus’i järgi ei tohi te seda kunagi seda kasutada ning alati võta see ainult arsti ettevaatusega. Quinine interakteerub paljude ravimitega, mis sisaldavad kolesterooli sisaldavaid aineid, antidepressante ja köha ravimit.

Kõrvalmõjud

Liiga kaaliumi kõrvaltoimed võivad hõlmata iiveldust, kõhuvalu ja kõhulahtisust. Kaaliumi suured annused võivad põhjustada ka tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu südame rütmihäired, valu rinnus ja kõhukrambid. Võimalik, et kinine teid võib hingata ja iiveldust. Kinainepreparaatide tõsisteks komplikatsioonideks võivad olla madal veresuhkru tase, kurtus, minestamine, nõgestõbi, oksendamine ja valu rinnus. Kiniini võtmine võib põhjustada ka ninaverejooksu, ähmast nägemist, villid ja ebatavalist verejooksu.

Kättesaadavus

Quinine on saadaval ainult retsepti alusel ning Toidu- ja Ravimiamet on andnud hoiatusi, et kinaasi turustamine mis tahes seisundi, välja arvatud malaaria puhul, on keelatud. Tooniline vesi ja muud toidulisandid, mis on toodetud enne FDA 2007. aasta otsust, sisaldavad kiniinijääkide jälgi. Ainult Ameerika Ühendriikides kasutamiseks lubatud farmatseutiline kiniin on nn Qualaquin. Kaalium on aga multivitamiinide üks koostisosa ja kapsli, vedeliku ja tableti kujul eraldiseisvad toidulisandid.