Millised on hüppelauasõiduteed tervisele?

Ülesõit on intensiivne tegevus, mis aktiveerib kogu keha. Uphill sprint kasu süda, kopsude lihased ja skeleti süsteem, aidates samal ajal säilitada terve kaalu. Hilli sprenti saab teha kallakutel jooksulint, pargis väljapoole või isegi mägisel naabruskonnas.

Uphill-sprinting toob välja lihaspinge ja lihaste tugevuse, sest keha peamised lihased peavad töötama raskemalt oma keha liigutamiseks mäest. Mägironimine põhjustab teie keha raskemat tööd, sest kasutate nii kiirust kui ka vastupanu. Mägi kalle on suunatud libestidele, hamstrikele, neljarattastele, vasikatele, südamikule ja ülemisele kehale ning sarnaselt kehakaalu väljaõppele võimaldab teil luua rohkem lihaseid.

Teie kopsud ja süda lõikavad hüppeliselt ülesmäge, sest teie südame-veresoonkond muutub tugevamaks. Sprinting uphill tulemusena muutub tõhusamaks jooksjaks, sest mäe nõudmiste ületamine tugevdab teie kopse. Töötamine intensiivsemal tasemel toob suurema nõudluse südamele, muutes selle koolituse kaudu tugevamaks.

Uphill sprintid võivad aidata ka kaalulangus, sest nad põlevad rohkem kaloreid kui traditsiooniline sprint. ShapeFit näitab, et 155-naeline inimene, kes töötab ühe tunni jooksul tasasel pinnal, põletab 563 kalorit. Sama inimene põlema üles 1056 kalorit. Suurenenud püügikoormuse tõttu on kaloreid peaaegu kahekordistunud.

Hill-koolitus võimaldab teil saada maksimaalset koolitusmõju minimaalse vigastuse riskiga. Teie vigastamisrisk on vähenenud, sest mäe kallakul on teie samm lühem ja mõjutab teie keha. Madal mõju aitab luua tugevamaid luid.

Kuigi tipptaseme tõusul on palju tervisele kasu, tuleks seda mõõdukalt teha. Valige kaks kuni kolm päeva nädalas ülesmäge, et anda oma kehale õige aeg taastuda. Teie kehal on vaja rohkem taastumisaega, sest töötate kõrgemal intensiivsusel. Iowa Health Care Ülikool selgitab, et jooksmine ja sprinting nõuavad palju jõupingutusi, ja kui te olete uued jooksmas või ei ole regulaarne harjutus, peaksite enne jalgsi sõitma kõndima või sõitma. Vältige vigastusi või ammendumist, lisage mäetipp aeglaselt.

Lihase tugevus

Kardiovaskulaarne vastupidavus

Kaalukaotus

Vähendada vigastusi

Kaalutlused