Millised on eelised pakkimata lõunasöögi asemel koolilõuna?

Nendel päevadel pööratakse koolilõunale suurt tähelepanu ja see ei tulene sellest, et koolid pakuvad tervislikke ja maitsvaid toite. Kuigi paljud koolid teevad kohvikus positiivseid muudatusi ja saadaolevate rämpstoidu hulga vähendamine, on vanematel endiselt probleeme ja võitlema, kas saata oma lapsed kooli omatehtud lõunasöögi või lasta neil koolis einet osta. Mõnes mõttes on koduse lõunasöögi pakkimine kohvikute lõunasöögi ajal märkimisväärset kasu.

Madalamad kalorid ja rasvad

Paljudes koolides ei ole kohvikute toiduvalik alati tervislikum. Pitsa, kuumad koerad, friikartulid ja muud lapse lemmikud esinevad sagedamini kui mitte, ahvatlev noored söövad neid puu-ja köögiviljade või muude tervislike valikute asemel. Sõltuvalt koolikohviku kujundusest võivad ebatervislikud valikud olla lihtsamad võimalused. Mõnes koolis võib puu-ja köögiviljade või muude rasvavade valikute puhul nõuda täiendava liini seismist või erinevate jaamade külastamist. Selle asemel, et hoida oma lapsi lõunaturul ja eemal rämpstoitu kiusatusest, hoiab oma kodune lõunasöök. Samuti tagab see, et neil on lihtne juurdepääs söödava toitainega pakitud toidule.

Kulud ja kvaliteet

Kuna koolieelarve vähendatakse ja toiduteeninduse osakonnad võitlevad, et leida võimalusi, kuidas toita suuri rahvahulgaid piiratud vahenditest, võib kooli lõunasöögi kvaliteet olla kannatlik. Värsked ja orgaanilised võimalused vähenevad või kaovad konserveeritud või konserveeritud toitude kasuks. Kui pakute lõunasöögi, kontrollite koostisaineid ja valite objekte vastavalt oma eelarvele ja eelistustele. Mõnel juhul on lõunasöögi pakkimine mitte ainult tervislikum, vaid ka odavam. Ligikaudu sama hinnaga, kui viie päeva jooksul koolilõuna ostudest, võite iga päev tervislikke lõunasööke pakkides osta piisavalt koostisaineid, millele lisandub meelerahu, et teie lapsel on söömiseks tervislik ja toiteväärtuslik toit.

Toidu eelistused

Paljud lapsed on võluvad sööjad, ja paljud neist ei ole koolilõivu võimalusi lihtsalt ahvatlev. Paljud koolid pakuvad iga päev suvalist valikut, lisaks valikutele nagu pitsa või kana tükid. Aga kui teie laps ei meeldi peamine pakkumine, siis hakkab ta suunduma esemete juurde, mida ta sööb. Kui teil on mõnus sööja, pakendades kodus lõunasööki, saate kohandada oma eelistusi, suurendades võimalust, et ta tegelikult sööb. Näiteks kui teie laps vihkab banaane ja õunu, kuid need on ainsad valikud Koolide puuviljakorv, ta ilmselt ei söö enam puuvilju. Asetage apelsin või mõni viinamarjad, ja ta saab puuvilja serveeringu. Michigani ülikooli ülikooli uuringu kohaselt on “American Heart Journalis” ilmunud lastele, kes toovad kodust lõunasööki, söövad sageli rohkem puuvilja- ja juurvilja koguseid kui lapsed, kes söövad koolilõuna.

Allergia ja ohutus

Toiduseallergia ja tundlikkus on paljude vanemate jaoks suur probleem. Ükskõik, kas teie lapsel on eluohtlik pähkel allergia või kui tal on gluteeni söömine, koduse lõunasöögi pakkimine, saate kontrollida, mida ta lõunale sööb. Eriti suuremates koolides on toitlustamine üksikute õpilaste toitumisvajaduste ja -piirangutega toitlustamise jaoks keeruline, kui mitte võimatu. Pakkimine lõunasööki kodust ja haridus oma lapse ja tema õpetajate toidu allergia või tundlikkus võib aidata vältida arsti küsimusi. Teine probleem on toiduohutus. Kuigi paljud koolid järgivad toidu ohutu ladustamise ja ettevalmistamise juhiseid, võivad sanitaarruumid kohvikus ohustada teie lapse tervist.