Jogurti glükoosisisaldus

Rikas kaltsiumi, valgu ja sõbraliku bakteriga, aitab jogurt tervislik toiduga kaasa. Kuid kuna see on süsivesikute ja suhkru allikas, võib teil olla mures selle üle, kuidas see mõjutab teie vere glükoosisisaldust, kui teil on diabeet või on mures vere suhkru kõikumise pärast. Enamikul jogurtidel on minimaalne mõju veresuhkru tasemele ja see võib tegelikult aidata veresuhkru kontrolli.

Jogurt ja glükeemiline indeks

Glükeemiline indeks või GI on süsteem, mis võrdleb seda, kuidas süsivesikuid sisaldavad toidud mõjutavad veresuhkrut. Toiduained, mille madala GI väärtusega 55 või vähem, vajavad seedimist ja imendumist kauem, põhjustades vähese järkjärgulise veresuhkru tõusu. Toidud, mille kõrge GI väärtus on 70 või enam, seeditakse kiiresti, põhjustades veresuhkru tõusu. Kuigi joguril olev geograafiline nimetus sõltub sellest, milline on see, lisatakse enamikule jogurtitest madal geograafiline tähis, keskmiselt ligikaudu 33.

Roti veenisisalduse parandamine

Vastavalt 2006. aasta uuringule, mis on avaldatud “Journal of Medicinal Food”, võib jogurti söömine parandada veresuhkrut. See oli loomkatsed, mis kontrollisid jogurti mõju rottidele, kes said toitu suures suhkrusisalduses. Uuringus leiti, et rottidel oli glükoosi tase suures suhkrusisalduses dieedil täidetud jogurtiga võrreldes väiksem, võrreldes rottide kontrollgrupiga, kes said toitu vaid suures suhkrusisalduses. Uurijad väitsid, et jogurt võib olla kasulik veresuhkru taseme juhtimiseks diabeedihaigetel. Kuid kui jogurt on teie dieedi tervislik lisand, tuleb enne väidete esitamist teha rohkem uuringuid.

Tervislikud valikud

Jogurt sisaldab looduslikku suhkrut, mida nimetatakse laktoosiks, kuid mõned brändid jogurt lisavad suhkrut ja puuvilju maitse ja magususe parandamiseks. See suurendab suhkrusisaldust ja võib mõjutada glükoosi taset. Kui olete mures jogurtide ja glükoosisisalduse pärast, sööge lihtsat jogurtit või suhkruasendajana magustatud jogurti. Lisaks sellele, et aidata veresuhkru juhtimist, on sellised jogurtid ka kaloreid väiksemad. Samuti otsige madala rasvasisaldusega või mitte-rasvata jogurtit, et piirata küllastunud rasva ja kalorsuse tarbimist.

Tee seda ise

Kui teil on rasket aega süüa tavalist jogurt ja kunstlikke magusaineid, ärge pöörduge palun, tehke oma magustatud ja maitsestatud jogurt. Lisage värsket maasikad või mustikad loodusliku magususega mitte-rasvase jogurtiga konteineriks. Või proovige maitsega sidruni- või vaniljeekstrakti. Mõnda närbumist saate segada ka rasvata jogurtit magustamata teravilja teraviljaga. Tavaline jogurt annab ka porgandite ja selleride pulgale hea maitseaine.