Parim viis süüa nõusid siseruumides

Lihatoitriotsad on liha väikesed jaotustükid, mis on võetud piirkonnast, kus lihaveini lõikamine luu külge kinnitub. Steakinõusid on kõige sagedamini veiseliha, kuid neid saab ka teistelt loomadelt, näiteks bisonilt. Grillimine on üks kõige tavalisemaid lihakookide valmistamise meetodeid, kuid võite neid süüa maitsvate tulemustega siseruumides. Parim viis söögikordade valmistamiseks siseruumides on marineerida neid paksu kastmega ja seejärel küpsetada need ahju peal. See retsept annab 4 kuni 6 portsjonit.

Segada grillikastme, salatikaste, Worcestershire’i kaste ja küüslaugukarp keskmise segamisnõusse. Segada, kuni marinaad on sile.

Lisage marinaadile praadimisotsad ja segage need vedelikus. Katke kaussi plastkorgiga leht ja hoidke ühe tunni vältel praed. Bison steiak näpunäited saavad kasu pikendatud marinaadi ajast. Parimate tulemuste saavutamiseks laske neid kaks tundi külmutada.

Eelkuumutamiseks pudelit keskmiselt kõrge kuumusega. Liigutage praadimanused marinaadist pudelile. Jäägita marinaadist ära.

Segatakse viilud pidevalt 10 minutit või seni, kuni liha pole keskmiselt punane. Kui te töötate bison steiak näpunäidetega, võib küpsetamise aeg kuluda kuni 15 minutit. Olge kannatlik ja ärge suurendage kuumust, kuna see võib liha liha kuivada.

Vihjeid eemaldage kuumusest ja laske vihmemaks jahtuda. Serveeri praadimise nõuandeid kuumalt.