Mis on naatriummetasilikaat?

Vastavalt rahvusvahelisele kemikaaliohutuse kava andmetele on naatriummetasilikaat naatriumisisalduse perekonna liige. Väga põhiühendit – naatriummetasilikaati kasutatakse erinevates tööstuslikes ja kodumajapidamistes. Kuigi see on puhastus- ja roostevaba lahus, on see väga söövitav ja seda tuleks hoolikalt käsitseda.

Identifitseerimine

Naatriummetasilikaat toodetakse liiva ja väga kõrge temperatuuriga naatriumkarbonaadi sulatamisel, märgib rahvusvaheline kemikaaliohutuse programm. See annab selge valge või halli-valge kristallilahuse. Naatrium on aluseks ja seetõttu on see kõrge pH-tasemega. Hapet interakteerudes neutraliseerib naatriummetasilikaat seda hapet sageli.

Kasutab

Naatriummetasilikaat on väga söövitav aine, eriti kui lisatakse vett. Sel põhjusel kasutatakse seda mitmesugustes seadetes. Ühend on leitud koostisosana tulekindluse segudes, majapidamises kasutatavates puhastusainetes, insektitsiidides, fungitsiidides ja pleegitamisvahendina. Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet on heaks kiitnud ühe vormi naatriummetasilikaadi, pentahüdraadi vormis kasutamiseks köögiviljade ja puuviljade pesemiseks.

Roheline-sõbralik

Kodumajapidamise kanali järgi on naatriummetasilikaadi söövitavad omadused kasutatavad puhastuspulbrina. Neile, kes soovivad osta keskkonnasõbralikke “fosfaadivabasid” puhastuspulbreid, kasutatakse sageli asendusena naatriummetasilikaati. See on saadaval paljudes kodus ja riistvarakeskustes.

Ohutusabinõud

Kuna naatriummetasilikaat on väga söövitav aine, võib see kemikaaliohutuse rahvusvahelise programmi kohaselt olla väga ärritav, kui see puutub kokku nahaga, silmad või hingamisteed. Kui kasutate puhtana, kasutage ettevaatusabinõusid, nagu näiteks kaitsemaskide ja -kindade kandmine. Kui teie nahk puutub kokku metasilikaadiga, pesta nahk ja eemaldage kõik ühendiga saastunud riided. Kui ühend kokku puutub silmadesse, loputage need hoolikalt soolalahusega.

Ladustamine

Naatriummetasilikaati tuleb hoida kuivas kohas. Ärge eemaldage ühendit originaalpakendist, sest kui see ladustatakse valesti märgistatud mahutisse, võib see põhjustada selle sisu sisu segadust ja suurendada vigastuste ohtu. Kuna see on söövitav, pange see lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas.