Mis on hea südame löögisagedus?

Teie maksimaalse südame löögisageduse nägemiseks on lihtsaim viis oma vanuse alampiirist 220 lahutada. Kui teate seda numbrit, saate määrata järgmise pulmaseansi jaoks südame löögisageduse.

Kasutage südame löögisagedust, et hinnata, kas aeroobses tegevuses töötab piisavalt intensiivselt. Mõõduka intensiivsusega treeningu jaoks püüdke saavutada südame löögisagedust, mis on vahemikus 50 kuni 70 protsenti maksimaalsest südame löögisagedusest. Näiteks kui te olete 40-aastane, maksimaalne südame löögisagedus on umbes 180 lööki minutis. Teie mõõduka intensiivsusega tsoon on seega vahemikus 90 kuni 126 lööki minutis. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused soovitavad teil igal nädalal sobida selle piirkonna vähemalt 150 minutiga.

Intensiivse intensiivsusega südame löögisageduse tsoon on 70-85 protsenti teie maksimaalsest südame löögisagedusest. 40-aastase näite puhul püüdke saavutada 126 kuni 153 lööki minutis. Selle intensiivsusega 75-minutilise nädala jooksul täidate CDC soovitusi tervisliku seisundi kohta.

Mõõduka intensiivsuse tsoon

Jõuline intensiivsus