Millised on kaneelipillide kasutamise eelised iga päev?

Mitmeid taimi, mis kuuluvad perekonda Cinnamomum, nimetatakse kaneeliks, tavaliseks vürtsiks, mida kasutatakse paljudes köökides. Nendest taimedest koor on Hiina ja India traditsioonilise taimne ravimiga seotud eeterlik õli. Praktikud soovitavad kaneeli kui tervislikku toonikat mitme haiguse raviks. Konsulteerige oma arstiga, et arutada, kas teie raviskeemi lisamine kaneelile sobib teile sobivaks.

Kaneelis sisalduv eeterlik õli sisaldab mitmeid toimeaineid, sealhulgas tsinnamaldehüüdi, tsinnamüülatsetaati ja kinnamüülalkoholi. Need looduslikud kemikaalid on antioksüdandid, mis aitavad eemaldada vabasid radikaale, kahjustada ainevahetuse kõrvalprodukte, mis võib teie rakke vigastada. Kaneel aitab samuti vähendada põletikku, inhibeerides immuunrakkude poolt toodetud kemikaalide tootmist. See võib samuti aeglustada veresuhkru tõusu pärast sööki ja suurendada insuliini toimet. Lõpuks võib see takistada potentsiaalselt ohtlike bakterite ja teiste mikroorganismide kasvu.

Kaneel võib vähendada teie mao tühjenemise kiirust pärast söömist, aeglustades järgneva söögi järel veresuhkru tõusu. Samuti võib see stimuleerida insuliini retseptoreid, aidates hormoonidel rakkudes tõhusamalt liikuda. Kaneeli tarbimine iga päev võib aidata II tüüpi diabeediga patsientidel säilitada veresuhkru tervislikus vahemikus. 2009. aastal avaldatud “American Family Board of Family Medicine” ajakirjas avaldati kliiniline uuring, kus diabeediga inimestel võeti kas kaneeli või platseebot 90 päeva. Kaneeli tarbijal oli madalam hemoglobiini A1C sisaldus, mis mõõdeti keskmist vere glükoosisisaldust, kui platseebot saanud patsiendid.

Kaneel võib ka aeglustada või peatada kahjulike bakterite ja seente kasvu. 2003. aastal International Journal of Food Microbiology avaldatud uuringus lisas, et kaneeliõli lisamine külmkuivatatud puljongile inhibeerib bakterite kasvu 60 päeva jooksul, samas kui bakterid kasvavad kiiresti kaneeli puuduvate proovide puhul. 2010. aastal 2010. aastal “Toiduainete keemias ja toksikoloogias” avaldatud uuringu kohaselt on kaneeliõli mürgine paljudele erinevatele patogeensetele mikroorganismidele, sealhulgas seeni, näiteks Candida, mitmete pärmseente infektsioonide tekkele.

Kaneeli on saadaval pulbrilistel toiduainete kauplustel või kapslitel tervisetoidu kauplustest. Hoidke kaneeli pimedas tihedalt suletud pakendis. Seda võib lisada söögiks toiduna või täiendavalt tarbida. Kaneeli üldiselt peetakse ohutuks, kuigi soovitatavat annust ei ole kindlaks tehtud. Kasutage kaneeli ettevaatusega, kui võtate vere vedeldajaid või ravimeid vere glükoosisisalduse vähendamiseks, kuna see võib nende ravimitega koos töötada. Konsulteerige oma arstiga, et kindlaks teha, kas kaneeli tarbimine täiendusena on teie jaoks hea valik.

Omadused

Kasutage diabeedis

Antimikroobsed ained

Soovitused